Wiele kobiet na pytanie o to, jaki rozmiar biustonosza nosi, odpowiada: „mam rozmiar A/B/C itd.”. Czy to wystarczy? Niestety nie. Na tej podstawie nawet doświadczona brafitterka nie jest w stanie dobrać idealnego biustonosza. Brakuje jej jednej, kluczowej informacji. Sprawdź, jakiej!

Jak naprawdę jest z tą miseczką C?

Gdy mówisz, że masz biust w rozmiarze C, przekazujesz tylko jedną informację, mianowicie, że różnica między obwodem w biuście i pod biustem w Twoim przypadku wynosi 18-20 centymetrów. Nawet specjalistka będzie miała problem z wyobrażeniem sobie, jak Twój biust wygląda. Dlatego rozmiar stanika określa się zawsze za pomocą liczby i litery, np. 75C lub 90E. Liczba to informacja o obwodzie pod piersiami, a litera to rozmiar miseczki, czyli jej głębokość.

Najłatwiej to zapamiętać w taki sposób, że każda literka potrzebuje swojej liczby. Dopiero wtedy mamy komplet informacji i jesteśmy w stanie rozpocząć poszukiwania idealnego biustonosza.

Choć na logikę miseczka B zawsze powinna być większa od A, tak samo jak C od B, a D od C, to wcale nie musi tak być, ponieważ jej głębokość zależy od obwodu pod biustem.

Jak znaleźć idealny stanik? Nie kupuj „na oko” i nie sugeruj się dotychczas noszonym rozmiarem. Pamiętaj, że każdy sklep może mieć nieco inną rozmiarówkę. Klientki wielokrotnie przychodzą do nas ze stanikami, które noszą od lat (!), podczas gdy szybko okazuje się, że powinny zaopatrzyć się w zupełnie inny rozmiar.

Dlaczego przy wyborze stanika warto wziąć pod uwagę rozmiary siostrzane?

Sisters sizes to rozmiary, które mają taką samą głębokość miseczek, ale inne obwody pod biustem. Jak czytać tabelę siostrzanych rozmiarów? Musisz pamiętać o głównej zasadzie, która brzmi:

Gdy zwiększasz obwód pod biustem, zmniejsz miseczkę o jeden rozmiar, a gdy zmniejszasz obwód pod piersiami, zwiększ miseczkę o jeden rozmiar.

Powyższą zasadę można zilustrować na przykładach:

Przykład I

Dla rozmiaru 75C siostrzanymi rozmiarami będą zarówno 70D, jak i 80B.

Przykład II

Dla rozmiaru 80C sisters sizes będą 75D i 85B.

Jak widać, panie, które na co dzień noszą „miseczkę C”, mogą nagle „przeskoczyć” do miseczki B czy D. Na tych przykładach wyraźnie widać, że sama literka nie jest w stanie powiedzieć wszystkiego o tym, jaki rozmiar nosi dana kobieta.

 Podsumowanie

„Mam biust w rozmiarze C” – na pewno już widzisz, że takie stwierdzenie jest ogromnym uproszczeniem i może utrudnić poszukiwanie idealnego biustonosza. Aby znaleźć idealnie dobrany stanik, trzeba podać dwa parametry: obwód w biuście i pod biustem. Tylko ta kombinacja pozwoli znaleźć wygodny model. Pomocnym narzędziem może być tabela rozmiarów siostrzanych. Warto także pamiętać, że biustonosz w tym samym rozmiarze może inaczej leżeć w zależności od fasonu. Jeśli masz wątpliwości, czy wybrany stanik będzie pasować na duży biust, umów się na spotkanie z brafitterką, która pomoże Ci w doborze właściwego rozmiaru./p>