Kalkulator rozmiaru

Sprawdź jaki rozmiar jest dla ciebie idealny

 • 1

  Sprawdź obwód biustonosza!

  Zmierz obwód pod biustem przy pomocy centymetra krawieckiego. Miarka musi ściśle przylegać do skóry – sprawdź, czy znajduje się na równej wysokości z przodu i z tyłu ciała. Aby pomiar był miarodajny, wykonaj go na nagim ciele, najlepiej w trakcie wydechu. Wynik zaokrąglij w dół tak, aby był wielokrotnością cyfry „5”. Przykładowo – jeśli Twój obwód pod biustem to 88 cm, ostatecznym wynikiem jest 85 cm.

 • 2

  Sprawdź rozmiar miseczki

  Aby sprawdzić rozmiar miseczki, musisz dokonać pomiaru obwodu pod biustem, jak i w biuście. Pierwszy wynik już masz, czas na drugi. Obwód w biuście zmierz w najszerszym miejscu piersi, układając centymetr krawiecki na środku brodawek. Pomiar wykonuj na nagim ciele, stojąc prosto. Nie ściskaj zbyt mocno centymetra, nie wstrzymuj oddechu.

  Masz opadający biust? Zmierz obwód w piersiach w pozycji delikatnie pochylonej do przodu, możesz także mieć na sobie miękki biustonosz. Gotowe! Zerknij do tabeli rozmiarów. Wyszukaj swój obwód pod biustem i dopasuj do niego obwód w biuście – otrzymasz rozmiar miseczki biustonosza, na przykład 85C.

 • 3

  Sprawdź ramiączka

  Mimo iż to obwód biustonosza odpowiada za prawidłowe podtrzymanie biustu, ramiączka mu w tym subtelnie pomagają. Dobry biustonosz to taki, w którym szerokość ramiączek jest dopasowana do rozmiaru bielizny. Przy drobnych biustach sprawdzą się wąskie ramiączka, przy dużych – szerokie (zbyt wąskie mogą wrzynać się w skórę). Ważna jest także możliwość indywidualnej regulacji ramiączek. Jeśli przymierzasz biustonosz w sklepie, sprawdź, czy ramiączka są lekko napięte (powinnaś móc włożyć pod nie dwa palce), czy nie zostawiają czerwonych śladów na skórze i czy nie spadają z ramion.

Sprawdź swój rozmiar

Sprawdź rozmiar biustonosza

Kalkulator biustonosza

1. Obwód w biuście:

cm

2. Obwód pod biustem:

cm
Zalecany rozmiar: 70C

Sprawdź rozmiar fig

Kalkulator biustonosza

1. Obwód w pasie:

cm

2. Obwód bioder:

cm
Zalecany rozmiar: S