Jak dobrać rozmiar biustonosza?

Rozmiar biustonosza jest określany przez liczby i litery, np. 75B. Liczba oznacza obwód stanika, z kolei pod literą kryje się rozmiar miseczki. Aby dobrać rozmiar biustonosza musimy zatem zrobić dwie rzeczy: zmierzyć obwód pod biustem oraz obwód w biuście. Z pomocą przychodzi nam centymetr krawiecki.

KROK 1

ZMIERZ OBWÓD POD BIUSTEM

Obwód pod biustem mierzymy w taki sposób, aby miarka krawiecka ściśle przylegała do ciała bezpośrednio pod biustem. Należy zwrócić uwagę na to, aby centymetr leżał równo i na ten samej wysokości z przodu, jak i z tyłu ciała. Pomiar wykonujemy na nagie ciało, najlepiej na wydechu. Obwód biustu jest wielokrotnością cyfry „5”, dlatego otrzymany wynik zaokrąglamy w dół, np. 87 cm daje nam 85 cm, 93 – 90, 89 – 85, 63 – 60 itd.

                 

KROK 2

ZMIERZ OBWÓD W BIUŚCIE

Obwód w biuście mierzymy w najszerszym miejscu piersi, czyli przez środek brodawek. Pomiar należy wykonać stojąc prosto, na nagie ciało lub miękki biustonosz. W przypadku pań z opadającym biustem zaleca się mierzenie obwodu w biuście mając na sobie miękki biustonosz i delikatnie pochylając się do przodu. Pomiaru nie wykonujemy na wydechu, nie ściskamy również mocno miarki, jak w przypadku mierzenia obwodu pod biustem.

                 

Poniższa tabela pozwoli nam ustalić, jaki rozmiar miseczki nosimy. Najpierw wyszukaj obwód, a następnie sprawdź jaki rozmiar miski posiadasz. Dla przykładu, mając 85cm pod biustem i 100 cm w biuście otrzymujemy rozmiar 80C.

KROK 3

SPRAWDŹ MISECZKI BIUSTONOSZA

Sprawdź czy piersi nie wystają ponad i spod miseczek biustonosza. Jeżeli tak jest, miseczki są za małe. Sprawdź czy materiał na miseczkach nie marszczy się i nie odstaje. Jeżeli się marszczy, miseczki są za duże.

                  

KROK 4

SPRAWDŹ OBWÓD I RAMIĄCZKA

Sprawdź czy obwód biustonosza leży poziomo na linii biustu. Jeżeli z tyłu podnosi się ku górze, obwód jest za luźny. W przypadku gdy biustonosz uciska i zostawia ślady, obwód jest za ciasny. Sprawdź ramiączka biustonosza.

Powinny być lekko napięte, na tyle, aby nie spadały z ramion i nie zostawiały śladów na skórze.

                 

KROK 5

WYBIERZ ODPOWIEDNI MODEL

Po dopasowaniu rozmiaru biustonosza, czas na dobór odpowiedniego modelu. Nasza oferta składa się z ponad 20-stu różnych modeli, tak aby każda kobieta znalazła swój, idealnie dopasowany biustonosz. Skorzystaj z przewodnika po naszych modelach i znajdź biustonosz skrojony na miarę twoich potrzeb.

www.samanta.pl/content/29-przewodnik-po-modelach

                    

SIOSTRZANE ROZMIARY

Znalazłaś już wymarzony stanik, przymierzyłaś go i... miseczki leżą idealnie, ale pas obwodu jest zbyt luźny lub przeciwnie – za mały? Wypróbuj siostrzane rozmiary staników! Co kryje się pod tą nazwą? Rozmiary siostrzane biustonoszy to rozmiary, które mają tą samą wielkość miseczki, ale różne wymiary pod biustem. Jeśli spojrzysz na poniższą tabelę rozmiarów staników, siostrzane rozmiary znajdziesz blisko siebie, ułożone na tej samej linii. Tyle teorii, a jak wygląda to w praktyce?

Przykład 1.

Przymierzyłaś rozmiar 80D, jednak pas obwodu jest za ciasny? Zasada siostrzanych rozmiarów brzmi „gdy zwiększasz obwód pod biustem, zmniejsz miseczkę o 1 rozmiar”. Zgodnie z tymi słowami, przymierz stanik w rozmiarze 85C. Tym sposobem otrzymasz zwiększony obwód biustonosza, przy niezmienionej wielkości miseczek.

Przykład 2.

Wspomniany już rozmiar 80D jest za luźny w obwodzie? Przymierz stanik w rozmiarze 75E. Dlaczego? We-dług zasady siostrzanych staników „gdy zmniejszasz obwód pod biustem, zwiększ miseczkę o 1 rozmiar”. Otrzymasz zmniejszony obwód biustonosza, przy niezmienionej wielkości miseczek.

75E←80D→85C (siostrzane rozmiary)Na naszej stronie w zakładce Znajdź sklep dostępna jest lista salonów, z którymi współpracujemy. Znajdziesz w nich bieliznę Samanty, a wykwalifikowany personel pomoże Wam dobrać ją do swoich potrzeb.

Możesz również skontaktować się z naszymi brafitterkami telefoniczne +48 694 457 081, +48 (33) 874 90 09 lub mailowo sklep@samanta.pl

                      

Udostępnij ten wpis

Powiązane produkty