Dobranie biustonosza do małego biustu potrafi być nie lada wyzwaniem. Bogaty wybór krojów i zdobień staników przyprawia często o zawrót głowy, jednak warto pamiętać, że 75B nie jest wcale najpopularniejszym rozmiarem biustonosza Polek. Jaki stanik do małych piersi jest odpowiedni?

Biustonosz miękki, Olette morski A143

JAK DOBRAĆ BIUSTONOSZ DO MAŁEGO BIUSTU

Bardzo często jest tak, że mały biust stanowi źródło kompleksów kobiet. Niepotrzebnie. Mały biust, jak każdy inny, jest piękny. Najważniejsze jest, aby piersi były zdrowe, a o resztę zadba odpowiednio dobrana bielizna. Biustonosz musi być dopasowany nie tylko do rozmiaru, ale i do kształtu piersi. Zanim wyruszymy na zakup stanika, należy dokładnie zmierzyć swój obwód pod biustem i w biuście. Jak sprawdzić rozmiar biustonosza? Nie tak dawno pisałyśmy na ten temat, gorąco zachęcamy do zapoznania się z tekstem Jak dobrać stanik.

Odpowiednio dobrany stanik do małego biustu ładnie podkreśla piersi, a przy tym zapewnia komfort noszenia jego właścicielce. Biustonosz do drobnych piersi nie musi mieć szerokich ramiączek czy solidnej, mocno zabudowanej konstrukcji. To nie znaczy jednak, że wybór rozmiaru i fasonu nie ma w tym przypadku większego znaczenia.

Na co zwracać uwagę przy wyborze stanika do małego biustu? Wiele kobiet popełnia błąd, kupując biustonosz ze źle dopasowanym pasem obwodu. Zazwyczaj jest on za duży, a miseczki stanika za małe. Efekt? Brak odpowiedniego podkreślenia sylwetki i podtrzymania piersi.

CZY KOBIETY, KTÓRE MAJĄ MAŁY BIUST, MOGĄ ZREZYGNOWAĆ ZE STANIKA?

Niektóre panie całkowicie rezygnują z noszenia stanika. Ile kobiet, tyle powodów, jednak w wielu przypadkach biustonosz kojarzy im się z czymś, co uwiera, uciska i przeszkadza. Takie przekonanie zazwyczaj towarzyszy paniom, które przez wiele lat nosiły źle dobrane staniki. Nic dziwnego, że chcą się od nich wreszcie „uwolnić”.

Czy rezygnacja ze stanika w imię wygody to dobry pomysł? Niekoniecznie – nawet jeśli mówimy o małych piersiach. Biustonosz to świetne narzędzie modelujące biust. Potrafi optycznie powiększyć piersi i delikatnie je zaokrąglić. Gwarantuje właściwe podtrzymanie podczas codziennych aktywności. Jego brak może powodować dyskomfort. Dobrze dobrany stanik powinien zapewniać maksymalną wygodę. Jeśli tak nie jest, warto poszukać swojego „ideału”, przymierzając biustonosze w różnych rozmiarach i fasonach, pamiętając o tym, że piersi różnią się nie tylko wielkością, ale także kształtem. Z doświadczenia wiemy, że panie, które dotychczas nie nosiły staników, najszybciej przekonują się do modeli typu soft. Tego typu biustonosze nie mają usztywnienia, ale mogą posiadać fiszbiny. Ostateczna decyzja, czy nosić stanik do małych piersi, czy zupełnie z niego zrezygnować, a może zakładać tylko na poszczególne okazje, zależy od indywidualnych preferencji każdej kobiety.

Modele na dribny biust, Charlotte A144, Olette A338, Lara A332, Charlotte A479

ZOBACZ MODELE NA DROBNY BIUST

IDEALNY STANIK DLA MAŁYCH PIERSI

Za duże lub zbyt szeroko rozstawione miseczki, spadające ramiączka, za duży pas obwodu – to tylko niektóre z problemów, jakie mamy przy wyborze stanika. Wiele osób twierdzi, że panie z drobnym biustem mogą nosić tylko miseczkę A, B, ewentualnie C. To mit. Może się okazać, że właścicielka małych piersi ma np. miseczkę D. Zmniejszenie zbyt szerokiego pasa obwodu stanika idzie w parze z koniecznością wyboru większej miseczki. Skoro już mowa o miseczkach – powinny one przylegać do piersi. Gdy odstają, są za duże. Z kolei ściśnięte i nienaturalnie uniesione piersi to najczęściej efekt dobrania zbyt małych miseczek. Piersi powinny być subtelnie wymodelowane, a nie mocno ściśnięte.

Miseczki obejmują całą pierś, nic nie odstaje, a biustonosz nie unosi się do góry przy próbie ruchu? Wygląda na to, że dobrze dobrałyśmy stanik!

Miseczki prawidłowo okalają biust, ale pas obwodu jest zbyt luźny lub zbyt ciasny? Sprawdź, czym są siostrzane rozmiary.

BIUSTONOSZE NA DROBNY BIUST – PROPOZYCJE

Posiadaczki małego biustu nie powinny rezygnować z noszenia biustonosza. To nie tylko forma ozdoby, ale i sposób na podtrzymanie piersi oraz ich wyeksponowanie. Jeśli zależy nam na delikatnym zaokrągleniu i uniesieniu piersi, warto wziąć pod uwagę biustonosze powiększające, czyli słynne staniki push-up. W sklepie Samanta dostępny jest model A338 – to biustonosz usztywniany z fiszbinami typu plunge. Powiększa i zbiera piersi do dekoltu. Możliwość zapięcia ramiączek na szyi to spore udogodnienie, jeśli lubimy zakładać ubrania z dekoltem na plecach. Model A338 można kupić w rozmiarach 65 C-G, 70 B-F, 75 B-E, 80 B-D.

Biustonosze na drobny biust A338

 ZOBACZ MODEL A338

Dla kobiet lubiących mocniejszy efekt push-up polecamy modele A479 lub A475. Są to usztywniane staniki z fiszbinami, zapewniające powiększenie biustu nawet o jeden rozmiar. Biustonosze mają miseczki z dodatkowym wypełnieniem.

Dla efektu super push up wybierz biustonosz A479, który dostępny jest w rozmiarach 65 C-F, 70 B-E, 75 A-D, 80 B-C.

Szukasz biustonosza plunge z subtelnym efektem push up? Wybierz biustonosz A475, który można kupić w sklepie Samanta w rozmiarach 65 C-H, 70 B-G, 75 B-F, 80 B-E, 85 B-D.

Biustonosz super push up A479

ZOBACZ MODEL A479

Biustonosz push up A475

ZOBACZ MODEL A475

SZUKASZ STANIKA DLA MAŁYCH PIERSI? UMÓW SIĘ DO BRAFITTERKI

To mit, że z usług brafitterki korzystają tylko te panie, które mają obfity biust. Dobór biustonosza jest istotny u każdej kobiety, niezależnie od rozmiaru piersi. Jeśli nie masz czasu na spotkanie w trybie stacjonarnym, skorzystaj z opcji wideo rozmowy za pomocą aplikacji WhatsApp. Podczas spotkania specjalistka pomoże Ci określić rozmiar i kształt biustu. Podpowie także, jaki stanik będzie najlepiej eksponować Twoje atuty. To świetna inwestycja w zdrowie i lepsze samopoczucie!

NAJLEPSZY BIUSTONOSZ NA MAŁE PIERSI - PODSUMOWANIE

Na rynku znajdziesz ogromny wybór staników – dla małego, dużego i średniego biustu. Pamiętaj, że niezależnie od kształtu i rozmiaru piersi, warto o nie zadbać. Możesz to zrobić, m.in. dzięki dobrze dobranemu stanikowi.

To nieprawda, że posiadaczki niewielkiego biustu nie muszą przykładać tak dużej wagi do doboru bielizny, jak panie, które noszą większe rozmiary. Szukając idealnego biustonosza dla małych piersi, pamiętaj o tym, żeby zwrócić uwagę zarówno na jego wygląd, jak i odpowiednie dopasowanie. Regularnie sprawdzaj swoje wymiary – dzięki temu będziesz mieć pewność, że biustonosz dobrze zbiera i podtrzymuje piersi.

Symbol Samanta Lingerie