Sklep internetowy prowadzony jest przez Samanta Sp. z o.o. (dalej zwana „Spółką”) z siedzibą w Białka 556A, 34-220 Maków Podhalański, zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym przez Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 00000952896, NIP: 552-010-48-95, Regon: 071013208.

POSTANOWIENIA OGÓLNE:

Niniejszy regulamin określa zasady:

 • korzystania ze Sklepu Internetowego samanta.pl,
 • składania zamówień na produkty dostępne w Sklepie Internetowym samanta.pl, 
 • dostarczania zamówionych produktów Klientowi, uiszczania przez Klienta ceny sprzedaży produktów, 
 • anulowania zamówienia,
 • odstąpienia od umowy, 
 • składania i rozpatrywania reklamacji,
 • realizacji karty podarunkowej,
 • realizacji usługi IDB

Do korzystania ze Sklepu Internetowego samanta.pl, w tym przeglądania asortymentu Sklepu Internetowego samanta.pl oraz składania zamówień na produkty, niezbędny jest:

 • komputer lub urządzenie przenośne z dostępem do sieci Internet i przeglądarką internetową typu Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Safari;
 • aktywne konto poczty elektronicznej (e-mail).

Każdy odwiedzający Sklep samanta.pl uprawniony jest i zobowiązany do korzystania  ze sklepu zgodnie z jego przeznaczeniem. 

W szczególności każdy zobowiązany jest do powstrzymywania się od jakiejkolwiek aktywności, która mogłaby wpłynąć na nie prawidłowe funkcjonowanie Sklepu, w tym w szczególności od jakiegokolwiek ingerowania w zawartość Sklepu lub jego elementy techniczne, w tym od dostarczania treści o charakterze bezprawnym. 

Ceny produktów znajdujących się w sklepie zawierają podatek VAT (są cenami brutto). 

Ceny nie obejmują kosztów przesyłki, które zależą od formy dokonanej płatności oraz sposobu dostarczenia produktu. Po dokonaniu odpowiedniego wyboru, a przed ostateczną akceptacją zamówienia, zostaniesz poinformowany o finalnym koszcie zamówienia (cena towaru plus koszt wysyłki). 

Wszystkie produkty oferowane w sklepie są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski. Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest zwyczajowo ograniczona liczba produktów. 

Dostawa towarów w rozumieniu przepisów Ustawy o Podatku od Towarów i Usług następuje z chwilą złożenia zamówienia.

Realizacja zamówień następuje według kolejności wpływu zamówień. Przed złożeniem zamówienia zobowiązany jesteś do zapoznania się z treścią Regulaminu i zaakceptowania postanowień w nim zawartych.

WARUNKI REALIZACJI ZAMÓWIENIA:

    1. Zamówienia realizowane są wyłącznie na terenie Polski oraz na terenie krajów UE.

    2. Możesz składać zamówienia na produkty dostępne w asortymencie sklepu internetowego samanta.pl poprzez:

 • Stronę internetową www.samanta.pl: całą dobę, 7 dni w tygodniu przez całą dobę,
 • Telefonicznie: od poniedziałku do piątku w godzinach od 09.00 do 17.00 pod numerem +48 694 457 081

Zamówienia realizowane są na bieżąco zgodnie z aktualnym stanem magazynowym, zgodnie z kolejnością wpływu zamówienia. Realizacja zamówień odbywa się wyłącznie w dni robocze, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 08.00 do 13.00. Po złożeniu zamówienia (zarówno przez Internet, jak i telefonicznie) otrzymujesz na wskazany przez siebie adres e-mail wiadomość z informacją o zamówieniu wraz ze wskazaniem odpowiedniej ostatecznej kwoty do zapłaty. Realizacja zamówienia rozpoczyna się:

 • w przypadku zamówień płatnych przy odbiorze – od dnia złożenia zamówienia
 • w przypadku zamówień płatnych przelewem - w chwili dotarcia przelewu opłacającego zamówienie na konto sklepu,
 • w przypadku zamówień płatnych kartą płatniczą i e-przelewem – w chwili autoryzacji karty

O przekazaniu wysyłki firmie kurierskiej zostaniesz poinformowany droga mailową, na wskazany przez siebie adres.

Możesz zrezygnować z zamówienia, o czym powinieneś poinformować drogą mailową na adres sklep@samanta.pl lub telefonicznie na nr tel. +48 694 457 081 w godzinach od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 17:00.

CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA:

    1. Zamówienie realizowane jest niezwłocznie, maksymalnie do 5 dni roboczych od dnia złożenia zamówienia.

    2. Produkt na Zamówienie, realizowany jest do 30 dni od dnia złożenia zamówienia.

    3. W przypadku płatności przelewem czas realizacji zamówienia wydłużony zostanie o czas oczekiwania na wpływ należności na konto Sklepu.

 

FORMY PŁATNOŚCI:

Zapłaty za zamówione towary w przypadku zamówień z adresem dostawy na terenie Polski można dokonywać w następujących formach:

 • za pobraniem - zapłata u kuriera, który dostarcza przesyłkę pod wskazany adres;
 • przelewem - płatności dokonuje się za pomocą przelewu na konto bankowe:  PKO Bank Polski S.A  nr PL 03 1020 1433 0000 1302 0186 0303
 • e-przelewem -  za pośrednictwem bramki Przelewy24 z możliwością wybrania metody PayPo
 • kartą za pośrednictwem operatora Polcard. Operatorem kart płatniczych jest PayPro SA Agent Rozliczeniowy, ul. Kanclerska 15, 60-327 Poznań, wpisany do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000347935, NIP 7792369887, Regon 301345068.
 • kartą podarunkową – wpisując numer karty w uwagach do zamówienia.

Zapłaty za zamówione towary w przypadku zamówień z adresem dostawy na terenie UE można dokonywać w następujących formach:

 • przelewem - płatności dokonuje się za pomocą przelewu na konto bankowe: PKO Bank Polski S.A  nr PL 03 1020 1433 0000 1302 0186 0303, SWIFT: BPKOPLPW
 • e-przelewem za pośrednictwem bramki Przelewy24 z możliwością wybrania metody PayPo.
 • kartą za pośrednictwem operatora Polcard. Operatorem kart płatniczych jest PayPro SA Agent Rozliczeniowy, ul. Kanclerska 15, 60-327 Poznań, wpisany do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000347935, NIP 7792369887, Regon 301345068.
 • kartą podarunkową – wpisując numer karty w uwagach do zamówienia.

W przypadku nieopłacenia zamówienia w ciągu 2 dni od dnia jego złożenia zostaje ono automatycznie anulowane.

PayPo - innowacyjna metoda płatności polegająca na odroczeniu zapłaty za zakupy o 30dni. Możesz bez zaangażowania środków własnych dokonać zakupu w sklepie i spłacić środki do PayPo bez żadnych dodatkowych kosztów w ciągu 30 dni od daty transakcji. Jak działa Paypo:

    1. Składając zamówienie wybierasz  sposób zapłaty zapłacę później z PayPo.

    2. Podajesz nam swoje podstawowe dane a PayPo płaci za Ciebie rachunek. 

    3. Otrzymujesz swoje zakupy. 

    4. Masz 30 dni od złożenia zamówienia na zapłacenie za zamówione produkty bez dodatkowych kosztów. Jeśli chcesz możesz rozłożyć swoją płatność na raty.

    5. Możesz zwrócić część lub całość zamówienia - wtedy zmniejszy się kwota do zapłaty PayPo.

FORMY PRZESYŁKI:

    1. Przesyłki z miejscem dostawy na terenie Polski realizowane są za pośrednictwem:

 • Firmy kurierskiej DHL – przesyłka dostarczana pod wskazany adres w terminie do 48 godzin od momentu nadania.
 • Firmy kurierskiej Inpost -  paczkomaty - odbiór osobisty we wskazanym paczkomacie. Przesyłka dostarczana jest do paczkomatu w terminie do 48 godzin od momentu nadania, skąd odbierasz ją osobiście.

      2. Przesyłki z miejscem dostawy na terenie UE realizowane są za pośrednictwem:

 • Firmy kurierskiej DHL – czas dostarczenia przesyłki wynosi od 4 do 7 dni. Koszt przedstawiamy poniżej:

DOSTAWA NA TERENIE UE

KRAJ DOSTAWY

KOSZT DOSTAWY

Austria

89,00 zł

 Belgia

89,00 zł

 Bułgaria

119,00 zł

 Chorwacja

99,00 zł

 Cypr

229,00 zł

 Dania

89,00 zł

 Estonia

99,00 zł

 Finlandia

119,00 zł

 Francja

99,00 zł

 Francja - Korsyka

189,00 zł

 Grecja

169,00 zł

 Hiszpania

169,00 zł

 Hiszpania - Baleary

299,00 zł

 Hiszpania - Wysp. Kanaryjskie

499,00 zł

 Holandia

89,00 zł

 Irlandia

119,00 zł

 Litwa

89,00 zł

 Luksemburg

89,00 zł

 Łotwa

99,00 zł

 Malta

169,00 zł

 Niemcy

59,00 zł

 Portugalia

119,00 zł

 Portugalia - Azory, Madera

259,00 zł

 Republika Czeska

69,00 zł

 Rumunia

99,00 zł

 Słowacja

69,00 zł

 Słowenia

89,00 zł

 Szwecja

119,00 zł

 Węgry

89,00 zł

 Włochy

119,00 zł

 

ODSTĄPIENIE OD UMOWY:

Prawo odstąpienia od umowy

    1. Możesz odstąpić od niniejszej umowy w terminie 30 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

    2. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 30 dni od dnia dostarczenia zamówienia. Po tym czasie nie będziemy mogli przyjąć Twojego zwrotu

    3. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, musisz poinformować nas o swojej decyzji (na przykład formularz wysłany pocztą lub pocztą elektroniczną), nr tel. +48 694 457 081, adres e-mail sklep@samanta.pl

    4. Możesz skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. Wzór formularza zwrotu dostępny jest w zakładce "zwroty i reklamacje".

Skutki odstąpienia od umowy

    1. W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy wszystkie otrzymane od Ciebie płatności niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym otrzymamy przesyłkę ze zwracanym zamówieniem.

    2. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Ciebie użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie wskażesz na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniesiesz żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

    3. Pamiętaj, aby starannie zapakować zwracany towar, aby uchronić go przed ewentualnym uszkodzeniem lub zniszczeniem podczas transportu. Biustonosze, gorsety i stroje kąpielowe odeślij w twardym kartonie

    4. Paczkę wysyłasz do nas na własny koszt – nie przyjmujemy przesyłek za pobraniem oraz nie odbieramy paczek wysłanych do paczkomatu. Możesz skorzystać z szybkich zwrotów https://szybkiezwroty.pl/pl/Samanta. Jeżeli skorzystasz z szybkich zwrotów, koszt nadania paczki (14zł) zostanie odliczony od wartości zwracanego towaru.

    5. Odpowiadasz tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Istnieje również możliwość wymiany zakupionego produkty na inny. Aby to zrobić, skontaktuj się z obsługą sklepu samanta.pl telefonicznie +48 694 457 081) lub wysyłając wiadomość na adres e-mail sklep@samanta.pl. Przeprowadzimy Cię przez cały proces wymiany.

REKLAMACJA TOWARU:

    1. Firma Samanta odpowiada za produkty marki Samanta.

    2. Celem złożenia reklamacji należy skontaktować się z Nami za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie(nr tel. +48 694 457 081, adres e-mail sklep@samanta.pl).

    3. Reklamacje rozpatrywane są na podstawie zgłoszenia reklamacyjnego. Zgłaszając reklamację należy podać w szczególności imię i nazwisko lub nazwę zamawiającego, numer zamówienia, opisać przedmiot reklamacji oraz wskazać żądanie. Wzór formularza zgłoszenia reklamacyjnego zamieszczony jest w zakładce „zwroty i reklamacje”.

    4. Zgłoszenie reklamacyjne rozpatrywane jest w terminie 14 dni od dnia dostarczenia reklamowanego produktu na adres: Samanta Sp. z o.o. ul. Kolejowa 14, 34-220 Maków Podhalański.

PROGRAM INDYWIDUALNEGO DOBORU BIELIZNY:

Oferujemy usługi poprawek w dowolnym biustonoszu naszej marki w zakresie programu Indywidualnego Doboru Bielizny (IDB). Usługi IDB wykonywane są odpłatnie, zgodnie z aktualnym cennikiem. Program IDB obejmuje tylko bieliznę marki Samanta. W ramach usługi nie wykonujemy napraw bielizny używanej.

NAZWA USŁUGI

CENA BRUTTO

Dopasowanie ramiączek

35,00

Doszycie kieszonek na wkładki

49,00

Regulacja obwodu

35,00

Uszycie ramiączek

39,00

Wymiana akcesoriów

35,00

Adaptacja biustonosza do karmienia

39,00

Adaptacja biustonosza dla Amazonek

99,00

KARTA PODARUNKOWA SAMANTA

Zasady nabycia oraz okres ważności Karty 

    1. Sklep Samanta.pl zobowiązuje się do przekazania po uiszczeniu płatności, Karty Podarunkowej, a następnie do przyjmowania jej do realizacji w Salonach Firmowych Samanta lub na samanta.pl.

    2. Kupując kartę zobowiązujesz się do przekazania środków pieniężnych w złotych w kwocie równej wartości nominalnej Karty Podarunkowej.  Środki te stanowią przedpłatę na rzecz przyszłych zakupów dokonywanych przez Ciebie w Salonach Firmowych Samanta lub na samanta.pl.

    3. Karta Podarunkowa może być użyta wyłącznie w Salonach Firmowych Wydawcy lub w sklepie internetowym samanta.pl

    4. Karta Podarunkowa nie podlega wymianie na środki pieniężne (gotówkę) w całości lub w części oraz nie może zostać zwrócona ani też wymieniona na inną kartę tego typu. Nie ponosimy odpowiedzialności za Karty Podarunkowe , które zostały utracone lub uszkodzone, po ich dostarczeniu do Ciebie.

    5. Karta Podarunkowa jest ważna przez okres 6 (sześciu) miesięcy od daty jej zakupu. W wyjątkowych sytuacjach możemy wydłużyć termin karty podarunkowej.

    6. Po upływie terminu ważności całość niewykorzystanych środków pieniężnych przechodzi na własność sklepu.

Zasady korzystania z Karty Upominkowej Samanta

    1. Karty Podarunkowe są kartami na okaziciela, emitowane są w nominałach: 100zł, 150zł, 200zł, 300zł i 500zł, po przekroczeniu terminu ważności są nieważne.

    2. Środki pieniężne odpowiadające nominałowi Karty Podarunkowej nie podlegają oprocentowaniu ani zwrotowi.

    3. Karta Podarunkowa upoważnia do jednorazowego jej użycia.

    4. Płatność Kartą Podarunkową następuje:

 • przez okazanie Karty w kasie sklepu - Wybierz produkty, które Ci się spodobały, płatność realizujesz przy pomocy karty
 • Przez złożenie zamówienia w sklepie internetowym Samanta.pl, wybranie sposobu zapłaty „przelew bankowy”, następnie w okienku uwagi do zamówienia wpisanie ”karta podarunkowa+ kod na niej zapisany”

    5. W przypadku, gdy środki znajdujące się na Twojej karcie podarunkowej są nie wystarczają do zapłacenia pełnej kwoty za wybrane produkty zobowiązany jesteś do zapłaty różnicy wybraną metodą płatności. 

    6. W przypadku gdy środki znajdujące się na Twojej Karcie Podarunkowej są większe niż kwota należna za nabyty towar, nie dokonujemy zwrotu różnicy ceny. 

    7. W przypadku zwrotu produktów zakupionych z użyciem Karty Podarunkowej zwrot środków nastąpi również na Kartę Podarunkową.

    8. Mamy ma prawo odmówić realizacji Karty Podarunkowej w następujących przypadkach:

 • upływu terminu ważności Karty Podarunkowej;
 • uszkodzenia karty w stopniu uniemożliwiającym jej prawidłową identyfikację.

    9. W chwili wydania Karty Podarunkowej otrzymujesz wydruk potwierdzający nabycie, termin ważności oraz wartość nominalną nabywanej Karty Podarunkowej. 

Wydanie Karty Podarunkowej nie stanowi sprzedaży opodatkowanej podatkiem od towarów i usług w rozumieniu odpowiednich przepisów podatkowych. 

Masz prawo otrzymać od nas - na żądanie zgłoszone najpóźniej w momencie wydawania Karty Upominkowej nabywanej bezpośrednio w Salonach Firmowych – wyłącznie niefiskalny wydruk, jako dowód potwierdzający dokonanie wpłaty środków pieniężnych, niestanowiący paragonu fiskalnego ani faktury VAT.

Niefiskalny wydruk stanowi dowód zakupu i potwierdza jej nabycie oraz potwierdza wartość nominalną.

OPINIE:

1. Po trzech dniach od zrealizowania zamówienia poprosimy Cię w wiadomości e-mail o dodanie opinii o zakupach w naszym sklepie.

2. Dodanie opinii jest dobrowolne i bezpłatne.

3. W ramach opinii możesz przyznać ocenę za pomocą gwiazdek od 1 do 5 oraz dodać ocenę słowną.

4. Opinia może być wystawiona tylko przez osobę, która dokonała zakupów w sklepie internetowym samanta.pl.

5. Wszystkie wystawione opinie są publikowane w sklepie internetowym samanta.pl.

6. Wystawienie opinii nie może być wykorzystane do działań bezprawnych, w tym do działań stanowiących czyn nieuczciwej konkurencji.

INNE WARUNKI:

1. Wszelkie prawa autorskie do treści, opisów, informacji, etc. zawartych na Stronie internetowej www.samanta.pl należą do Samanta Sp. z o.o. z siedzibą w Białce. Żaden fragment publikacji (tj. tekst, grafika, logotypy, ikony, obrazy, zdjęcia, wideo, pliki z danymi, prezentacje, opisy, informacje techniczne oraz wszelkie inne dane) prezentowany na stronie internetowej samanta.pl i innych adresach internetowych zależnych od samanta.pl, nie może być powielany lub rozpowszechniany w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia Spółki. Wszelkie znaki towarowe, znaki graficzne, nazwy własne, logotypy i inne dane są chronione prawem autorskim.

2. Sklep Samanta nie odbiera przesyłek za pobraniem oraz nie odbieramy paczek z paczkomatów.

3. Do każdego zamówienia zostanie wystawiona faktura w formie elektronicznej, wysłana na maila podanego podczas składania zamówienia.

4. Regulamin obowiązuje od dnia 01.04.2024 roku.