Czy miseczka A zawsze jest mniejsza od B? Niekoniecznie! Jak to możliwe? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat. Być może niektóre informacje będą dla Ciebie zaskoczeniem!

Fidi czarny A143, biustonosz miękki

Jak wygląda miseczka B?

„Mam biust w rozmiarze B” – to słowa, które prawdopodobnie choć raz w życiu usłyszała każda brafitterka. Klientki bardzo często w taki sposób mówią o tym, jaki rozmiar stanika noszą. Nie zdają sobie jednak sprawy, że podana informacja wymaga uzupełnienia. Brafitterka na tej podstawie nie jest w stanie zaproponować idealnego biustonosza. Dlaczego? Dysponując jedynie literką, może określić wyłącznie różnicę obwodów w biuście i pod biustem (dla rozmiaru B będzie to 16-18 centymetrów). Brakuje drugiego, równie ważnego elementu, czyli liczby, którą określa się obwód klatki piersiowej pod biustem (np. 75, 80, 85). Prawidłowy rozmiar biustonosza określamy więc w taki sposób: najpierw liczba, potem litera, np. 65A, 80B, 75C. Te dwa elementy zawsze muszą występować razem.

Jak sprawdzić rozmiar stanika? To proste! Weź centymetr krawiecki (znajdziesz go w każdej pasmanterii), a następnie zmierz obwód w biuście (na wysokości sutków) i pod piersiami. Możesz także umówić się na spotkanie z brafitterką, która zrobi to za Ciebie.

Jak widzisz, nie da się więc udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak wygląda miseczka B, ponieważ jej głębokość będzie się różnić w zależności od obwodu pod piersiami. Każda brafitterka przy doborze stanika bierze pod uwagę nie tylko wielkość piersi, ale także ich kształt oraz budowę ciała danej kobiety.

Nyks szafirowy A479, Irina fuksja A338, Perla malachitowy A338

O co chodzi z rozmiarami siostrzanymi?

Rozmiary siostrzane (ang. sisters sizes) to alternatywne kombinacje rozmiarów, które są szczególnie przydatne, gdy standardowe rozmiary nie pasują do budowy ciała danej osoby.

Podstawowa zasada siostrzanych rozmiarów brzmi:

Jeśli zwiększasz obwód pod biustem, musisz zmniejszyć miseczkę o jeden rozmiar i na odwrót – jeżeli zmniejszasz obwód, zwiększ miseczkę.

Brzmi nieco enigmatycznie? Przejdźmy do przykładów!

Jeśli nosisz biustonosz w rozmiarze 75B, to siostrzanymi rozmiarami będą: 70C (mniejszy obwód, ale większa miseczka) lub 80A (większy obwód, ale mniejsza miseczka). Pomimo różnic w oznaczeniach, te biustonosze powinny podobnie obejmować całą pierś.

Chcesz zobaczyć, jak wyglądają sisters sizes dla innych rozmiarów? Zerknij na poniższą grafikę:

tabela rozmiarów siostrzanych

Podsumowanie

Znalezienie idealnego biustonosza jest możliwe wyłącznie w sytuacji, gdy znamy obwód w biuście i pod biustem. Stwierdzenie „noszę miseczkę B” to zbyt mało. Przy wyborze rozmiaru stanika warto zajrzeć do tabeli rozmiarów siostrzanych. To praktyczne narzędzie, które pomaga w znalezieniu odpowiedniego biustonosza. Korzystają z niego także profesjonalne brafitterki. Na koniec mamy dla Ciebie jeszcze jedną radę: czasem warto przymierzyć kilka różnych fasonów w tym samym rozmiarze, ponieważ budowa stanika także może wpływać na komfort noszenia. W specjalistycznych sklepach z bielizną znajdziesz szeroki wybór produktów zarówno dla małego, jak i dużego biustu.

symbol samanta