Okrągłe, smukłe i asymetryczne. Jak gruszki lub wisienki. Kształt piersi to cecha indywidualna, podobnie jak rozmiar. Czy masz wpływ na to, jak wyglądają? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – za pomocą odpowiednio dobranego stanika, możesz je wymodelować, uzyskując taki efekt, o jakim marzysz. Poznaj 6 podstawowych kształtów piersi i znajdź idealny biustonosz dla siebie.

Nyks A144, biustonosz koronkowy

Od czego zależy wygląd piersi?

Nie ma dwóch takich samych biustów. To całkowicie normalne! Piersi składają się z tkanki tłuszczowej, łącznej oraz gruczołów. Ich kształt oraz wielkość zależą od wielu czynników. Są to przede wszystkim:

  • geny,
  • wiek,
  • ciąża,
  • zmiany hormonalne,
  • wahania masy ciała,
  • aktywność fizyczna.

Jak widzisz, na część z nich nie masz wpływu – mowa głównie o uwarunkowaniach genetycznych oraz upływającym czasie i związanych z tym zmianach hormonalnych. Twoje piersi wciąż się zmieniają. Możesz delikatnie wpłynąć na ich kształt, poprzez m.in. stosowanie odpowiednich kosmetyków, wykonywanie regularnych masaży,, wzmocnienie mięśni klatki piersiowej oraz noszenie dobrze dobranego stanika. Pamiętaj jednak, że nie wszystko zależy od Ciebie. Warto więc zaakceptować swój biust, niezależnie od tego, czy Twoje piersi są jak dzwonki, czy bardziej jak wisienki.

Dlaczego warto znać kształt swoich piersi?

To jedna z podstawowych informacji, kluczowych przy wyborze nowego biustonosza. Znając kształt swoich piersi, dużo łatwiej znajdziesz stanik, który zapewni biustowi odpowiednie podparcie. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jaki model pomoże Ci osiągnąć efekt, o którym marzysz, a jakich fasonów lepiej unikać, żeby czuć się komfortowo, niezależnie od sytuacji.

Charlotte A144, biustonosz koronkowy

Jak dobrać biustonosz do kształtu biustu? Rodzaje piersi

Zazwyczaj piersi dzielimy na duże i małe. Ale przecież doskonale wiemy, że różnią się nie tylko rozmiarem. Wyróżniamy 6 podstawowych kształtów biustu (choć tak naprawdę jest ich o wiele więcej).

1. Wschód-Zachód

Jak sama nazwa wskazuje, w tym przypadku piersi są od siebie zauważalnie oddalone, a sutki wskazują dwa różne kierunki. Przestrzeń między piersiami jest spora. Jeżeli zależy Ci na zebraniu biustu, wybierz fason plunge o obniżonym mostku i szeroko rozstawionych ramiączkach. Ten model polecamy szczególnie tym paniom, które lubią mocno wydekoltowane kreacje.

biustonosze dla piersi o kształcie wschód-zachód

ZOBACZ BIUSTONOSZE PLUNGE

2. Dzwonki

Piersi w kształcie dzwonków są skierowane do dołu. Aby je nieco podnieść, warto zainwestować w stanik typu balkonetka, który ma podwyższony mostek i zakrywa 3/4 piersi. Gdy wybierzesz ten model, Twoje piersi delikatnie się uniosą.

biustonosze dla piersi w ksztalcie dzwonków

ZOBACZ BIUSTONOSZE BALKONET

3. Okrągłe

Okrągłe piersi są równie pełne u góry i na dole. Zazwyczaj nie wymagają dodatkowego modelowania, prezentują się tak samo dobrze w każdym staniku, niezależnie od fasonu. Jeśli jesteś posiadaczką okrągłych piersi, możesz wybrać biustonosz, który najbardziej odpowiada Twoim preferencjom. Dla większości kobiet dobrym rozwiązaniem będzie miękki stanik z fiszbinami.

biustonosze dla piersi o okrąglym ksztalcie

ZOBACZ BIUSTONOSZE MIĘKKIE

4. Łezki

Łezki (inaczej gruszki) są równie łatwe w modelowaniu co piersi okrągłe. Czym więc się różnią? Są nieco bardziej zaokrąglone na dole, co przywołuje skojarzenia z kroplą. Posiadaczki tego typu biustu mogą swobodnie wybierać spośród wielu modeli biustonoszy. Dużą popularnością wśród posiadaczek pełnego biustu w kształcie łezek cieszą się m.in. balkonetki i braletki.

staniki na piersi w kształcie łezki

ZOBACZ BIUSTONOSZE BRALETTE I BALKONET

5. Asymetryczne

Nie tylko każdy biust ma unikalny kształt, ale także każda pierś jest nieco inna. To zupełnie normalne! Zazwyczaj różnice w kształcie i rozmiarze są prawie niezauważalne. Zdarza się jednak, że jedna pierś jest widocznie większa od drugiej. W takim przypadku warto wybrać stanik push-up z wyciąganymi wkładkami, który pozwoli zniwelować różnice między jedną a drugą piersią.

biustonosze na asymetryczne piersi

ZOBACZ BIUSTONOSZE PUSH-UP

6. Wisienki

Jeśli masz małe piersi (jak wisienki) i zależy Ci na optycznym powiększeniu biustu, wybierz stanik z push-upem. Jeśli jednak preferujesz naturalny wygląd biustu, sięgnij po miękki stanik, np, braletkę. Pamiętaj, że Twój komfort jest najważniejszy.

staniki dla piersi w kształcie wisienek

ZOBACZ BIUSTONOSZE NA DROBNY BIUST

Dobór stanika do kształtu piersi – podsumowanie

Biustonosz zawsze powinien być dopasowany do kształtu i rozmiaru piersi. Pamiętaj, że bielizna nigdy nie powinna powodować dyskomfortu! Jeśli noszenie stanika jest dla Ciebie bolesne lub niewygodne, to najwyższy czas na zmianę – rozmiaru lub fasonu. W sklepie z bielizną Samanta znajdziesz polskie biustonosze wykonane z wysokiej jakości materiałów. Oferujemy modele gładkie oraz zdobione haftami, koronkami i kokardkami, które doskonale sprawdzą się na co dzień i wyjątkowe okazje.

Jeśli masz wątpliwości, jak dobrać biustonosz do kształtu biustu, skonsultuj się z profesjonalną brafitterką. Ekspertka udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania i rozwieje wątpliwości. Dobrze dobrany biustonosz może znacząco poprawić zarówno komfort noszenia, jak i wygląd piersi, dlatego warto poświęcić czas na wybór odpowiedniego modelu.