Biustonosz typu bralette to model, który zdobywa coraz większą popularność.

Jak wygląda biustonosz braletka?

Z założenia to bielizna bez dodatkowego wsparcia – usztywnienia, fiszbin czy wzmacniaczy. Miękki stanik został stworzony z myślą o naturalności oraz akceptacji kobiecego ciała dokładnie takim, jakie jest. Nazwa pochodzi z języka francuskiego, w którym oznacza koronkowy top zbudowany z trójkątów. Jak braletka modeluje piersi i jak ją nosić? Czy to fason przeznaczony tylko na drobne piersi?

Stanik typu bralette jest zbudowany z charakterystycznych trójkątów, nie posiada usztywnienia, nie ma formowanych termicznie miseczek, ani innych wkładek. Dzięki temu jest niezwykle wygodny i ceniony przez kobiety. Wraz ze wzrostem popularności i idealnego dopasowania fasonu do wymagań zaczęły pojawiać się braletki z fiszbinami lub w opcji push-up. Obecnie po miękki biustonosz sięgają zarówno kobiety o mniejszym, jak i pełniejszym biuście. W czym tkwi sekret popularności tego fasonu?

jak wygląda braletka

Jak braletka modeluje piersi?

Pomimo tego, że biustonosz typu bralette jest miękki i podkreśla naturalny kształt biustu to jednocześnie subtelnie go modeluje. Przede wszystkim delikatnie zbiera i unosi piersi, nieznacznie je eksponuje, ale dzięki miękkim miseczkom nie powiększa ich optycznie. Dodatkowo jest niezwykle wygodny i komfortowy zarówno noszony na co dzień do pracy lub na spotkania, jak i po pracy czy w weekend, aby „odpocząć” od bardziej modelujących fasonów.

biustonosz typu braletka

Braletka – na jaki biust?

Wyróżniamy kilka rodzajów braletek i to od nich zależy, na jaki biust najlepiej sprawdzi się dany model. Najbardziej klasycznym stanikiem typu bralette jest ten o miękkich miseczkach w kształcie trójkątów bez żadnych dodatkowych usztywnień. Krojem przypomina on bardziej top niż biustonosz. Fason ten doskonale sprawdzi się przy drobnych piersiach, które niekoniecznie potrzebują wsparcia w postaci fiszbin, push-upu czy dodatkowych wkładek.

Co istotne, kobiety o większych piersiach nie muszą rezygnować z klasycznej bralette. W ofercie sklepu Samanta dostępna jest braletka A192 bez fiszbin i wypełnienia, dedykowana na średnie i duże biusty.

na jaki biust braletka

Modyfikacją klasycznej wersji stanika jest dodanie do miękkich nieusztywnionych miseczek fiszbin, które dodatkowo podtrzymują piersi, lekko je unosząc. Ten fason doskonale sprawdzi się przy większym biuście. W sklepie Samanta biustonosze typu bralette z fiszbinami to modele: A125, A143, A144, A123.

braletki na większy biust

Drugim popularnym modelem jest braletka push-up, która ma wzmocnione miseczki -  może to być dodatkowa warstwa miękkiego materiału pozwalająca na dopasowanie stanika do większego rozmiaru lub typowe wkładki podnoszące i powiększające biust. W ofercie Samanty przykładowe push-upy to A479 i A475 z fiszbinami.

modele braletek z push upem

Do czego nosić braletkę?

Dzięki temu, że stanik typu bralette przypomina wyglądem efektowny, kobiecy, koronkowy top to nic nie stoi na przeszkodzie, aby go pokazać. Doskonale będzie się prezentował spod rozpiętej koszuli, uchylonej marynarki lub sweterka. Bardzo zmysłowo wygląda, wystając z dużego dekoltu. Ciekawie prezentuje się, jeśli zastosujemy kontrast łącząc, np. czarny lub czerwony biustonosz z białą koszulą. Bralette o mocniej zabudowanym dekolcie latem mogą być samodzielnym elementem stylizacji, np. ołówkowej spódnicy lub obcisłych spodniach. Braletka w kwiaty lub wzory to świetne uzupełnienie przezroczystej lub półprzezroczystej koszuli. Ten fason stanika jest stworzony do tego, aby „wymykać się” spod garderoby.

Braletki w ofercie Samanty

W ofercie Samanty dostępny jest szeroki wybór braletek na różne wielkości piersi. W zależności od potrzeb i rozmiaru możesz wybrać biustonosz z fiszbinami (fasony: A144, A475, A479, A125) lub bez fiszbin (fasony: A191, A192). Wszystkie w bardzo ciekawych kolorach oraz wzorach, co pozwoli dopasować je do stylizacji. Ponadto w prosty sposób dobierzesz konkretny fason do wielkości biustu. Na większe piersi najlepiej sprawdzają się modele: A125 A192, A143, a na mniejsze fasony: A144, A191, A475, A479.

braletki na różne piiersi

ZOBACZ BIUSTONOSZE BRALETKI