Czy spotkałaś się z terminem rozmiary siostrzane biustonoszy? To specjalna bieliźniana matematyka, która ułatwi Ci dobór właściwego rozmiaru stanika. Na szczęście nie trzeba się jej uczyć na pamięć jak tabliczki mnożenia? Ale warto podczas przymierzania biustonosza mieć pod ręką tabelkę z rozmiarami siostrzanymi – to pomoże sprawnie wybrać właściwy rozmiar.

Rozmiary siostrzane biustonoszy

Mówiąc w skrócie, rozmiary siostrzane biustonoszy to rozmiary, które mają tą samą wielkość miseczki, ale różne wymiary pod biustem. Ta wiedza ważna jest podczas przymierzania stanika w sklepie. Jeżeli założysz stanik, którego miseczki są idealnie dopasowane, ale czujesz, że obwód jest zbyt ciasny bądź za luźny, to dzięki znajomości rozmiarów siostrzanych, będziesz wiedzieć o jaki rozmiar poprosić.

Tyle teorii – sprawdźmy co to oznacza na konkretnych przykładach.

Jeżeli przymierzysz stanik np. w rozmiarze 75F, którego miseczki leżą idealnie, ale jest zbyt luźny w obwodzie, to nie szukaj biustonosza z tą samą miseczką, ale o rozmiar większą. Zgodnie z tą zasadą przymierz stanik 70G.

Na pewno więcej rozjaśni Ci tabela. Spójrz na nią - rozmiary siostrzane ułożone są w poziomej linii.

Omówmy inny przykład. Jeżeli stanik 70D jest za mały w obwodzie, ale miseczki pasują, to przymierz rozmiar 75C. Powinien na Ciebie idealnie pasować! Więcej o roli obwodu stanika dowiesz się z tekstu „Obwód biustonosza – wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć”.

Kiedy warto wypróbować rozmiary siostrzane?

Przymierz rozmiar siostrzany przede wszystkim, gdy stwierdzisz, że dany stanik nie jest dobrze dopasowany w obwodzie. Ale też zastanów się nad przymierzeniem rozmiaru siostrzanego, gdy poczujesz, że stanik, który nosisz nie jest już wygodny lub na Ciebie nie pasuje.

Warto też zwrócić uwagę, żeby przymierzając staniki w rozmiarach siostrzanych, wybierać tę samą markę i fason – w przypadku innych producentów rozmiary mogą się różnić. Pamiętaj również, że na wybór właściwego rozmiaru ma wpływ sposób zakładania stanika. Więcej przeczytasz o tym w tekście „Jak założyć biustonosz”?

Odpowiedni dobór biustonosza – dlaczego to takie ważne?

Biustonosz jest jednym z najważniejszych elementów damskiej garderoby. Wpływa na komfort, wymodelowanie piersi, a nawet zdrowie. Dobór idealnie dopasowanego biustonosza to niezwykle ważna kwestia, zwłaszcza dla kobiet, które posiadają duży biust. Źle dobrany stanik oddziałuje na samopoczucie, może doprowadzić do nieprawidłowej postawy ciała a następnie bólów pleców i ramion. Dlatego warto poświęcić więcej czasu na wybór właściwego rozmiaru. Więcej o doborze biustonosza przeczytasz w tekście „Jak dobrać stanik”.

Zrozumienie idei siostrzanych biustonoszy jest kluczem do właściwego i sprawnego dopasowania bielizny. Zachęcamy do eksperymentowania z rozmiarami siostrzanymi podczas następnych zakupów – jesteśmy ciekawi Twoich spostrzeżeń. Warto korzystać z wiedzy dotyczącej tej bieliźnianej matematyki podczas wizyty z salonie brafittingowym. Jeżeli masz wątpliwości, jaki rozmiar wybrać, poproś o radę doświadczoną brafitterkę.