Sprawdzamy jakie pytania dotyczące biustonoszy są najczęściej zadawane w Internecie? Przeczytaj nasze odpowiedzi!

 

Czy biustonosz można prać w pralce?

Szybkie wirowanie może doprowadzić do odkształcenia się fiszbin oraz uszkodzeń haftów, dlatego zalecamy pranie ręczne biustonoszy. Nawet niewielkie odkształcenie może doprowadzić do tego, że stanik nie będzie już spełniał swoich funkcji. Biustonosze powinno się prać w ciepłej wodzie z dodatkiem delikatnych środków piorących. W tekście „Jak dbać o bieliznę” znajdziesz więcej porad, jak dbać o biustonosz, żeby posłużył jak najdłużej.

 

Czy biustonosz można suszyć w suszarce?

Biustonoszy nie należy suszyć w suszarce. Gorące powietrze suszarki może doprowadzić do odkształceń, zniszczenia elastycznych elementów i zmiany koloru. Nie należy ich także suszyć na kaloryferze ani na słońcu.  Biustonosze najlepiej suszyć na płasko albo w naturalnym ułożeniu, czyli np. na wieszaku.

 

Czy biustonosz jest zdrowy?

Noszenie biustonosza nie ma bezpośredniego wpływu na nasze zdrowie.  Jednak wpływa na nasze samopoczucie i komfort – zwłaszcza u kobiet, które posiadają duży bądź bardzo duży biust. Prawidłowo dobrany stanik zapewni dobre podtrzymanie, wspomoże prawidłową postawę ciała i odciąży kręgosłup.

 

Czy biustonosz powinien być ciasny?

Obwód stanika powinien mocno przylegać do ciała. To jednak nie oznacza, że ma być ciasny. Jeżeli noszenie biustonosza sprawia Ci dyskomfort lub ból, stanik uciska lub trudno Ci w nim oddychać, oznacza, że wybrałaś zbyt mały rozmiar. O tym, jak sprawdzić czy stanik jest dobrze dopasowany przeczytasz w tekście „Podpowiadamy – kiedy stanik jest za mały, a kiedy za duży”.

 

Nosić biustonosz czy nie?

Oto jest pytanie! Jednak odpowiedź nie jest jednoznaczna. Noszenie stanika ma szczególne znaczenie w przypadku biustu o dużym lub bardzo dużym rozmiarze. Warto też zakładać stanik podczas aktywności sportowych – wtedy odpowiednie podtrzymanie biustu ma duże znaczenie. Ważne jest, aby nosić dobrze dopasowany stanik. Za ciasny stanik będzie wiązał się z dużym dyskomfortem podczas noszenia, może wpływać na krążenie krwi, utrudniać oddychanie, a także doprowadzić do odparzeń, a nawet ran. Biustonosz nie może być  też zbyt luźny. Doprowadzi to do tego, że ramiączka będą podtrzymywać biust, co będzie skutkować dyskomfortem, garbieniem sylwetki, uciskiem, a w konsekwencji bólem ramion i pleców. Dlatego w takim przypadku lepiej już zupełnie zrezygnować ze stanika niż nosić za mały lub za duży.

 

Czy od stanika może boleć pierś?

Źle dobrany stanik może powodować stany zapalne w obrębie piersi. Zbyt małe miseczki mogą powodować ucisk, co może doprowadzić do bólu piersi. Dlatego tak ważny jest dobry dobór stanika. Jeżeli masz z tym problem, udaj się do salonu, gdzie doświadczone brafitterki pomogą Ci wybrać idealny stanik. A więcej o doborze stanika przeczytasz na naszym blogu "Jak dobrać rozmiar biustonosza".

 

Biustonosz do karmienia czy konieczny? Biustonosz do karmienia z fiszbinami czy bez?

Biustonosz do karmienia to duże ułatwienie dla młodych mam. Jest miękki, elastyczny, wykonany z przyjaznych dla skóry materiałów, zapewniający większą swobodę. Rozpinane miseczki to też duża wygoda. W początkach laktacyjnej drogi wielkość biustu się zmienia, ciężko wtedy o dobrze dobrany biustonosz. W tym czasie lepiej nosić stanik bez fiszbin, które mogą uciskać na pierś i doprowadzić do zastoju pokarmu lub zapalenia piersi.

Czy wiesz, że nasz każdy stanik możesz dostosować do karmienia piersią? Zobacz na czym polega IDB