Każda z nas chociaż raz w życiu kupiła biustonosz w złym rozmiarze. Za duży, za mały – powodował dyskomfort i nie spełniał swojej podstawowej funkcji, którą jest podtrzymanie biustu. Jak dobrać rozmiar stanika, aby bielizna idealnie przylegała do ciała? Podpowiadamy, na co musisz zwrócić uwagę podczas zakupów.

Dobry rozmiar biustonosza

Dobrze dobrany biustonosz to taki, w którym czujesz się komfortowo. Nic Cię nie uciska, nic się nie przesuwa, możesz głęboko i swobodnie oddychać. Właściwy rozmiar stanika to gwarancja ładnie wyeksponowanego biustu i prawidłowej sylwetki. Podczas zakupów zwróć uwagę nie tylko na materiały czy design bielizny. Ważne są także ramiączka, miseczki, pas obwodu czy wreszcie fiszbiny. Oto sygnały świadczące o tym, że stanik jest źle dobrany.

             

Kiedy stanik jest za mały?

Za mały obwód biustonosza uciska i bardzo często pozostawia po sobie czerwone ślady na ciele. Miseczki stanika nie obejmują całej piersi, a fiszbiny nachodzą na biust z boku lub od dołu. Efekt? Tzw. bułeczki pod biustem lub wybrzuszenie nad miseczkami. Jeśli stanik jest za mały, mostek w biustonoszu nie dotyka ciała, a odstaje od niego. Piersi mogą wysuwać się z bielizny, są nienaturalnie ściśnięte (nie myl tego z efektem push-up). Za mały stanik to także ten, w którym ramiączka są za krótkie, zbyt napięte i boleśnie wrzynają się w skórę.

Kiedy stanik jest za mały a kiedy za duży.jpg

Kiedy stanik jest za duży?

Za duży stanik to bielizna, w której pas obwodu z tyłu się unosi. To jasny sygnał, żeobwód biustonosza jest za luźny, a tym samym nie spełnia swojej funkcji i nie zapewnia stabilnego podtrzymania piersi. Jeśli chodzi o miseczki, można zauważyć w nich wolne miejsce, jak i to, że odstają u góry (gdy stoisz wyprostowana). Za duży biustonosz łatwo rozpoznać także po tym, że fiszbiny z przodu unoszą się, zamiast obejmować piersi. A co z ramiączkami? Zwykle spadają przy każdej próbie ruchu lub są na tyle luźne, że swobodnie się przesuwają w lewo lub prawo, a Ty możesz pod nie włożyć 4 palce. Gdy chcesz je wyregulować i nieco podciągnąć, pas obwodu automatycznie unosi się.

Kiedy stanik jest za mały a kiedy za duży_1.jpg

Jak sprawdzić rozmiar stanika?

Jeśli masz problem z doborem bielizny, zapraszamy się do naszych sklepów, w których doświadczone brafitterki wybiorą dla Ciebie biustonosz idealnie dopasowany do rozmiaru i kształtu piersi, jak i samej sylwetki. Zachęcamy Cię również do zajrzenia do naszej czytelni – na blogu Samanty znajdziesz tekst pt. „Jak dobrać stanik?”, z którego dowiesz się, jak zmierzyć obwód w biuście i pod biustem.

Pamiętaj, że to pas obwodu jest odpowiedzialny za podtrzymanie piersi, a nie ramiączka. Dobrze dobrany stanik to ten, w którym fiszbiny okalają całą pierś, a miseczki są w pełni wypełnione. Pas obwodu tworzy jedną linię i nie przesuwa się podczas ruchu. Stawiaj na bieliznę z regulowanymi ramiączkami, a podczas przymierzania stanika zapinaj go na najluźniejszą haftkę.

Kiedy stanik jets za mały a kiedy za duży_2.jpg

ZOBACZ NOWOŚCI