Dla wielu kobiet opadające piersi są źródłem kompleksów. Czy można sprawić, żeby biust wyglądał na bardziej jędrny i odzyskać pewność siebie? Sprawdź, jak zapewnić piersiom odpowiednie wsparcie, niezależnie od ich kształtu i rozmiaru.

BIUSTONOSZ MIĘKKI CHARLOTTE BEŻOWY

Dlaczego biust traci jędrność?

Opadanie biustu to złożony proces, na który wpływa wiele czynników. Przede wszystkim –czas! Wraz z wiekiem w organizmie jest coraz mniej włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za elastyczność skóry. Utrata jędrności jest szczególnie widoczna u pań, które noszą duże rozmiary. Wiotczenie biustu jest procesem całkowicie naturalnym – choć u każdej kobiety przebiega nieco inaczej.

Drugim czynnikiem, który wpływ na wygląd piersi, są geny. Na to, co odziedziczyłyśmy po naszych przodkiniach, również nie mamy wpływu (choć jak to z genami bywa – sprawa nie zawsze jest tak prosta i oczywista).

Warto pamiętać, że na utratę jędrności biustu wpływają także czynniki środowiskowe, związane ze stylem życia. Obwisły biust może być efektem nagłej utraty masy ciała. Jeśli więc planujesz zrzucić więcej niż kilka kilogramów, zadbaj o to, aby proces odchudzania przebiegał stopniowo. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko oklapnięcia piersi.

Należy także wspomnieć o wpływie ciąży i karmienia piersią na kształt piersi. Procesy zachodzące w tym czasie w organizmie kobiety nie są bez znaczenia dla jędrności biustu (oczywiście nie jest to regułą, wiele kobiet po urodzeniu dziecka i zakończeniu laktacji nie obserwuje znaczących zmian w wyglądzie piersi).

Kolejnym czynnikiem, który wpływa na utratę elastyczności skóry, także w obrębie piersi i dekoltu, jest palenie papierosów. Aby zminimalizować ryzyko szybszego opadania biustu, warto zrezygnować z nikotyny.

A co z popularnymi „ćwiczeniami na biust”? Czy w ten sposób jesteśmy w stanie wymodelować piersi? Niestety nie. Piersi składają się z tkanki gruczołowej, tłuszczowej i łącznej, dlatego żadne ćwiczenia na piersi nie są w stanie ich podnieść czy ujędrnić. To, na co mamy wpływ, to mięsień znajdujący się pod biustem, jednak praca nad nim nie przełoży się bezpośrednio na kształt piersi (może sprawić za to, że z piersi zniknie część tkanki tłuszczowej, co wpłynie na ich rozmiar).

biustonosz miękki, Fidi czarny A145, Olette morski A911, Lara czarny, A142

Czy za pomocą stanika można powstrzymać opadanie biustu?

Biustonosz sam w sobie nie jest rozwiązaniem na opadanie biustu, ponieważ, jak udowodniłyśmy w poprzednim akapicie, to proces, na który ma wpływ wiele niezależnych od siebie czynników. Sięgając po odpowiednio dobrany biustonosz, możemy jednak go delikatnie wymodelować. Dzięki temu piersi będą wyglądały na pełniejsze i bardziej krągłe. W ten sposób można wpłynąć na poprawę komfortu i pewności siebie – zarówno w przypadku codziennych aktywności, jak i w sytuacjach intymnych.

Czym się kierować przy wyborze biustonosza dla opadających piersi?

Przy wyborze stanika do opadających piersi należy wziąć pod uwagę nie tylko rozmiar, ale także model biustonosza. Do obwisłego biustu szczególnie polecamy staniki zbierające i podnoszące piersi.

Rozmiar

Opadające piersi potrzebują odpowiedniego wsparcia. Wiele pań, szukając modelu, który zapewni dobre podtrzymanie, szukają stanika z grubymi, mocnymi ramiączkami, skupiając się przede wszystkim na tym elemencie konstrukcyjnym. Owszem, ramiączka są ważne, ale nie najważniejsze! Za podtrzymanie piersi w głównej mierze odpowiada obwód stanika. Dlatego tak ważny w przypadku opadających piersi, jest dobór właściwego rozmiaru. Zarówno zbyt luźny, jak i zbyt ciasny stanik w negatywny sposób wpłynie na wygląd biustu.

Fason

Balkonetka

To stanik, który zakrywa około 3/4 piersi. Ma szeroko rozstawione ramiączka. Fason balkonetka został stworzony z myślą o delikatnym podniesieniu biustu w każdym rozmiarze. Dzięki temu cieszy się dużą popularnością wśród pań, które mają problem z obwisłymi piersiami, niezależnie od tego, czy oklapnięcie piersi jest spowodowane wiekiem, czy wahaniami masy ciała.

biustonosz miękki balkonetka A145, A142, A922, A123

Full-cup

To model, którego cechą charakterystyczną są mocno zabudowane miseczki i wysoki mostek. Dzięki takiej konstrukcji piersi zostają delikatnie podniesione i nabierają „krągłości”. Staniki full-cup są dostępne zarówno w wersji soft, jak i z usztywnieniem. To świetne rozwiązanie dla dużego biustu, najbardziej narażonego na opadanie.

biustonosz miękki full-cup A911, A922

Każdy z wymienionych fasonów można znaleźć w wersji tradycyjnej i push-up – z dodatkowym wypełnieniem w postaci wkładek (wkładanych lub wszytych na stałe). Choć po push-upy najczęściej sięgają panie z drobnym lub średnim biustem, to nie jest to regułą. Stanik z dodatkowym wypełnieniem może pomóc w podniesieniu opadających piersi w dużym rozmiarze.

Jakich modeli unikać?

W przypadku biustonoszy na wiotki biust ważna jest wysokość mostka i stopień zabudowania miseczki. Dlatego warto unikać staników typu plunge, które mają obniżony mostek i mniej zabudowane miseczki.

Masz problem z wyborem stanika? Idź do brafitterki!

Dobór biustonosza do opadających piersi to nie tylko Twoje zmartwienie. Wiele pań ma ten sam dylemat. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrany model zapewni Ci właściwe podtrzymanie i jednocześnie nada piersiom wymarzony kształt, poproś o pomoc specjalistkę, która o doborze biustonoszy wie wszystko.

Nie masz czasu na wizytę w salonie brafitterskim? Nie musisz wychodzić z domu, żeby spotkać się ze specjalistką. Umów się na rozmowę telefoniczną lub spotkanie online za pomocą aplikacji WhatsApp. To świetna alternatywa dla najbardziej zabieganych. Dzięki profesjonalnej poradzie będziesz mieć pewność, że wybrany model spełni Twoje oczekiwania zarówno pod względem funkcjonalności, jak i komfortu.

biustonosz miękki, Olette morski

Podsumowanie

Obwisły biust to problem, który nie dotyczy wyłącznie kobiet „w pewnym wieku” (choć oczywiście wiek to jeden z podstawowych czynników wpływających na wiotczenie piersi). Na opadający biust często skarżą się także młode dziewczyny, które szybko straciły sporo kilogramów, urodziły dziecko lub zakończyły laktację.

Każdy biust jest inny – dotyczy to zarówno kształtu, jak i rozmiaru. Kluczem jest znalezienie takiego stanika, który będzie dopasowany do indywidualnych potrzeb. W sklepie samanta.pl znajdziesz wiele modeli, które doskonale sprawdzą się u pań z opadającym biustem.

Na naszej stronie znajdziesz zdjęcia biustonoszy na modelkach, które noszą różne rozmiary. Dzięki temu możesz zobaczyć, jak stanik będzie się prezentował na sylwetce zbliżonej do Twojej.

samanta symbol