„Noszę miseczkę D” – wiele kobiet w ten sposób opisuje rozmiar swojego biustu. Niestety nawet dla doświadczonej brafitterki taka informacja będzie niewystarczająca. Brakuje w niej jednego, bardzo ważnego elementu. Pewnie już się domyślasz, jakiego, a jeśli nie, zaraz się dowiesz. Sprawdź, jaki rozmiar naprawdę powinien mieć Twój stanik.

Adelina rubinowy A338, biustonosz usztywniany, biustonosz push up

Jak wygląda biustonosz w rozmiarze D?

W tym tekście rozprawiamy się z jednym z największych brafitterskich mitów, że rozmiar miseczki wystarczy, żeby określić wielkość biustu.

Sama litera to za mało, żeby zacząć szukać idealnego biustonosza. Jaką informację dostaje brafitterka, która słyszy, że klientka „ma biust w rozmiarze D”? Tylko tyle, że różnica obwodów w biuście i pod biustem wynosi około 19 cm. Bez drugiego elementu nie da się ustalić faktycznego rozmiaru piersi. Chodzi oczywiście o liczbę, za pomocą której oznacza się obwód pod biustem.

Już wiesz, że odpowiedź na pytanie o rozmiar stanika, nigdy nie będzie brzmiała: B, C czy D, a: 70D, 75C czy 80B.

Jak określić rozmiar stanika? Możesz to zrobić samodzielnie! Wystarczy Ci centymetr krawiecki (zamówisz go za kilka złotych w internecie; dostaniesz go także w każdej pasmanterii). Dokonaj dwóch pomiarów: pod piersiami i w biuście (na wysokości sutków). Mierząc obwód pod biustem, zwróć uwagę na to, żeby miarka mocno przylegała do ciała. Nie wciągaj powietrza! Jeśli chcesz uzyskać miarodajny wynik, dokonaj pomiaru na wydechu. Wynik zaokrąglij w dół do wielokrotności cyfry 5, np. 92 – 90, 86 – 85.

Mierząc obwód w biuście, możesz się delikatnie pochylić do przodu. Tym razem nie przyciskaj zbyt mocno miarki do ciała. Możesz dokonać pomiaru, mając na sobie nieusztywniany biustonosz (zwłaszcza jeśli masz mocno opadające piersi). Jeśli umówisz się na spotkanie z brafitterką, specjalistka dokona pomiarów za Ciebie.

Jak widzisz, trudno więc udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak wygląda miseczka D. Jej głębokość będzie bowiem uzależniona od obwodu pod biustem. Jeśli chcesz sprawdzić, czy rzeczywiście tak jest, połóż obok siebie staniki w rozmiarze 80D i 70D. Od razu zauważysz różnicę!

Charlotte beżowy A475, Lara czarny, A143, Adelina rubinowy A143

Masz problem ze znalezieniem idealnego stanika? Poznaj rozmiary siostrzane!

Zdarzyło Ci się kiedyś założyć stanik, który miał dobrze dopasowaną miseczkę, ale pod piersiami czułaś zdecydowanie zbyt mocny ucisk albo odwrotnie – zbyt wiele luzu? Zobacz, dlaczego warto przymierzyć rozmiary siostrzane.

Podstawowa zasada siostrzanych rozmiarów brzmi:

Jeśli zwiększamy obwód pod piersiami, musimy zmniejszyć miseczkę o jeden rozmiar. Z kolei gdy zmniejszamy obwód pod biustem, musimy zwiększyć miseczkę o jeden rozmiar.

Brzmi skomplikowanie?

Oto kilka przykładów, które pozwolą sprawdzić, jak wygląda to w praktyce.

Przykład I

Ania przymierzyła biustonosz w rozmiarze 80D, jednak okazało się, że jest za ciasny pod biustem. Sięgnęła po stanik w rozmiarze 85C, który okazał się strzałem w dziesiątkę.

Przykład II

Iza kupiła biustonosz w rozmiarze 85D, ale po przymierzeniu zauważyła, że jest zdecydowanie za luźny pod piersiami. Zamówiła więc kolejny stanik, tym razem w rozmiarze 80E, który pasował idealnie.

Pełny wykaz siostrzanych rozmiarów znajdziesz na poniższej grafice:

tabela rozmiarów siostrzanych

Jakie wnioski można wyciągnąć z poprzednich akapitów? Jeden z nich może wydawać się nieco „rewolucyjny” – że miseczka D wcale nie musi być większa od miseczki C, B czy nawet... A. Dlatego tak ważne jest, żeby nie kupować stanika „z przyzwyczajenia”, ale po dokonaniu faktycznych pomiarów.

Podsumowanie

Określenie rozmiaru stanika nie jest trudne. Aby go ustalić, musisz wziąć pod uwagę dwa elementy – obwód pod piersiami i obwód w biuście. Przed zakupem biustonosza online zajrzyj do tabeli rozmiarów na stronie internetowej sklepu. Pamiętaj jednak, żeby nie traktować informacji w niej zawartych jak wyroczni – każda z nas ma nieco inną budowę ciała i kształt piersi. Może się zdarzyć, że stanik, który powinien pasować, nie do końca leży tak, jakbyśmy chciały.

Aby się upewnić, że wybrany biustonosz jest tym idealnym, zawsze należy go przymierzyć. Dlatego w sklepie samanta.pl masz aż 30 dni na zwrot nienoszonego stanika. Możesz sprawdzić, jak leży i dopiero wtedy podjąć decyzję, czy chcesz go zatrzymać, czy zwrócić do naszego sklepu.

symbol samanta