Zakupy on-line stały się bardzo popularne. Kupowanie bez wychodzenia z domu jest wygodne i zajmuje o wiele mniej czasu niż bieganie po galeriach handlowych. Czy kupienie stanika przez internet jest trudniejsze niż dobranie innych części garderoby? Dzięki naszemu przewodnikowi wszystko stanie się dla Ciebie jasne.

 

Dla kogo zakupy on-line?

Zakupy on-line są bardzo wygodną możliwością i zajmują mniej czasu. Oczywiście najlepszą opcją zakupu biustonosza jest wybranie się do profesjonalnego salonu, gdzie doświadczone brafitterki pomogą dobrać idealny rozmiar i fason. Jednak nie wszystkie kobiety mają czas na taką wizytę, mieszkają w dużej odległości od renomowanych salonów lub po prostu nie lubią przymierzania. Takie osoby często wybierają zakupy przez Internet. Poniżej kilka rad, na co zwrócić uwagę podczas kupowania biustonosza w sklepie on-line.

Jak dobrać biustonosz bez przymierzenia?

Zacznijmy jednak od początku. Po pierwsze – określ swój rozmiar! Niewątpliwie najważniejszą kwestią w temacie zakupu biustonosza przez internet jest właściwy dobór rozmiaru. Żeby to precyzyjnie określić musisz się zmierzyć. Potrzebujesz wymiaru pod biustem oraz w biuście.

Obwód pod biustem należy zmierzyć w pozycji wyprostowanej, najlepiej na gołe ciało. Zrób wydech i zmierz obwód po piersiami, delikatnie ściskając miarkę krawiecką. Ważne, żeby miarka leżała na równym poziomie zarówno z przodu, jak i z tyłu. Obwód jest wielokrotnością cyfry „5”, dlatego otrzymany wynik zaokrąglij w dół, np. 87 cm daje nam 85 cm.

Następnie zmierz obwód w biuście. Mierzymy go w najszerszym miejscu piersi, czyli przez środek brodawek. Pomiar należy wykonać stojąc prosto, na nagie ciało lub będąc w miękkim biustonoszu. Gdy już masz oba wymiary, sprawdź w tabeli na naszej stronie internetowej, jaki jest Twój rozmiar. Tabelę oraz więcej szczegółów znajdziesz w tekście „Jak prawidłowo dobrać rozmiar biustonosza” .

Jakiego modelu potrzebujesz?

Kupując biustonosz przez internet, oprócz rozmiaru, musisz jeszcze wybrać odpowiedni fason. W każdej linii kolorystycznej oferujemy fasony dla drobnych, średnich i bardzo dużych piersi oraz jędrnych i mniej jędrnych. Bez problemu znajdziesz stanik dedykowany rozmiarowi Twojego biustu, jak również Twoim potrzebom. Wpływ na wybór konkretnego modelu ma nie tylko rozmiar, ale także kondycja biustu i efekt, jaki chcemy uzyskać – np. mocne wyeksponowanie piersi, naturalne modelowanie czy korekcja asymetrii. W zależności od swoich potrzeb możesz wybrać stanik miękki lub usztywniany, braletkę lub balkonetkę, z fiszbinami lub bez. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w przewodniku po modelach.

Konsultacja brafittingowa

Nowością w naszej ofercie jest możliwość dobrania biustonosza podczas konsultacji on-line. Odbywa się ją w formie rozmowy telefonicznej lub wideo rozmowy za pomocą aplikacji WhatsApp. Profesjonalna brafitterka pomoże znaleźć odpowiedni rozmiar, doradzi w wyborze fasonu oraz odpowie na Twoje pytania. Po więcej informacji kliknij tutaj.

Czy ten stanik dobrze leży?

Gdy już rozpakujesz bieliznę, przymierz i upewnij się, że stanik jest dobrze dopasowany. To bardzo ważne, nie tylko dla Twojej wygody, ale również dla zdrowia. Niedopasowany biustonosz może doprowadzić do garbienia sylwetki, a w konsekwencji do bólu pleców, karku i ramion.

Sprawdź czy obwód biustonosza leży poziomo na linii biustu. Jeżeli z tyłu podnosi się, to oznacza, że  obwód jest za luźny. Obwód nie może być również  zbyt luźny. Doprowadzi to do tego, że ramiączka będą podtrzymywać biust, co będzie skutkować dyskomfortem, garbieniem sylwetki, uciskiem, a w konsekwencji bólem ramion i pleców. Natomiast jeżeli czujesz się w nim niekomfortowo - biustonosz uciska i zostawia ślady czy trudno Ci w nim oddychać, oznacza, że obwód jest za ciasny.

za ciasny obwód stanika

Ważnym elementem obwodu jest haftka. Podczas pierwszego założenia powinna być zapięta na pierwszy, najluźniejszy rząd haczyków. Po pewnym czasie użytkowania stanika, obwód delikatnie się rozciągnie, wtedy biustonosz zapina się na kolejne rzędy, dzięki czemu będzie on dalej prawidłowo dopasowany.

Sprawdź również miseczki. Jeżeli miseczki nie przylegają idealnie do ciała i widać w nich pustą przestrzeń, a górna krawędź odstaje od ciała, to ewidentnie są one za duże. Natomiast jeżeli piersi są ściśnięte, „wylewają się” ze stanika, a górna krawędź przecina piersi, to trzeba biustonosz wymienić na większy. Zwróć także uwagę na fiszbiny - powinny okalać całą pierś, nie wbijać się w nią.

Kolejnym elementem wartym sprawdzenia są ramiączka. Powinny być napięte, ale nie aż tak, że utrudniają Ci swobodne poruszanie. Za luźne natomiast będą zsuwać się z ramion.

prawidłowo dobrane ramiączka w staniku infografika

 

Czy biustonosz można zwrócić?

Zakup stanika w sklepie internetowym jest na pewno komfortowym i bezpiecznym rozwiązaniem. Jeżeli biustonosz nie jest dobrze dobrany, możesz go zwrócić lub wymienić. W sklepie Samanta masz na to 30 dni. Wystarczy, że wypełnisz formularz dostępny na naszej stronie internetowej i wyślesz produkt na podany adres. Pieniądze zostaną Ci zwrócone do 14 dni od momentu, w którym dotarła do nas przesyłka ze zwrotem.

Jak widzisz, zakup stanika przez internet wcale nie jest tak trudną sprawą, jak mogłoby się wydawać. W razie problemów skonsultuj się z naszymi profesjonalnymi brafitterkami, które doradzą zarówno w zakresie doboru rozmiaru biustonosza, jak i jego fasonu.

Mimo, że zakup biustonosza przez Internet jest wygodną opcją, to zachęcamy, żeby co jakiś czas wybrać się do profesjonalnego salonu brafittingowego, żeby sprawdzić czy nasz stanik na pewno dobrze leży. Nasze ciało się zmienia, piersi również, i tak jak regularnie wykonujemy badania, tak co pewien czas powinnyśmy udać się do brafitterki. Na naszej stronie znajdziesz listę zaufanych salonów, gdzie profesjonalistki dobierają biustonosze w sposób zgodny z ideą Indywidualnego Doboru Bielizny.