Zsuwające się ramiączka, wbijające fiszbiny czy odstający mostek to kilka sygnałów, że Twój stanik jest źle dobrany. Jest jeszcze jeden znak, który alarmuje, że z przymierzonym rozmiarem może być coś nie tak. Chodzi o podnoszenie się stanika. I to zagadnienie dzisiaj opiszemy.

Biustonosz usztywniany, Zora A332

Dlaczego stanik się unosi?

Po przymierzeniu biustonosza zauważyłaś, że obwód na plecach jest wyżej niż przód stanika? Przy podnoszeniu rąk obwód unosi się a fiszbiny nachodzą na piersi? To zdecydowanie oznacza, że masz za duży stanik. Noszenie zbyt luźnego biustonosza jest nie tylko niekomfortowe, ale może prowadzić także do nieprzyjemnych konsekwencji w postaci bólu pleców czy ramion. Skąd to się bierze? Jeżeli obwód, który przecież jest odpowiedzialny na podtrzymanie biustu, jest zbyt luźny, to cały ciężar piersi utrzymują ramiączka. A to nie jest wskazane. Więcej o dobrym dopasowaniu obwodu przeczytasz w tekście „Obwód biustonosza – wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć”.

Dlatego tak ważne jest idealne dobranie biustonosza!

Dobór rozmiaru biustonosza ma istotne znaczenie, zarówno dla Twojego komfortu, jak i zdrowia. Jeżeli nie wiesz, jaki posiadasz rozmiar, najlepiej udaj się do profesjonalnej brafitterki, która pomoże Ci wybrać idealną bieliznę. Podpowie także, który fason spełni Twoje oczekiwania. W zakładce „Znajdź sklep” na naszej stronie internetowej zobaczysz listę profesjonalnych salonów, z którymi współpracujemy.

Jeżeli jednak nie masz czasu na wizytę w salonie i planujesz kupić biustonosz przez internet pamiętaj, że pomiar biustu jest bardzo istotny. O tym jak prawidłowo to wykonać przeczytasz w tekście: Jak dobrać stanik?

Biustonosz miękki, Zora biały A910, Zora biały A143

Jaki biustonosz przymierzyć, jeżeli obwód jest za luźny?

Jak podkreśliłyśmy, główną przyczyną unoszenia się stanika jest zbyt luźny obwód. Co w takim razie zrobić, jeżeli przymierzysz stanik, którego miseczki idealnie pasują jednak obwód jest zbyt luźny? Nie proś o stanik z tym samym numerem miseczki i mniejszym obwodem – ten biustonosz też prawdopodobnie nie będzie na Ciebie pasował. Skorzystaj z wiedzy na temat rozmiarów siostrzanych. Wszystkiego dowiesz się z tekstu: Rozmiary siostrzane – co oznaczają.

Dobór biustonosza zależy od Twoich osobistych preferencji, wygody i wyglądu, jaki chcesz osiągnąć. Jednak przede wszystkim pamiętaj o tym, że najważniejszą kwestią w wyborze bielizny jest idealne dopasowanie. Twój komfort jest najważniejszy.

Symbol Samanta Lingerie