Masaż piersi to prosty sposób na relaks, ujędrnienie i delikatne powiększenie biustu. Wykonywany regularnie przynosi obiecujące rezultaty. Jak prawidłowo wykonać masaż piersi?

Jakie działanie ma masaż biustu?

Masaż piersi usprawnia krążenie krwi. Wpływa również korzystnie na układ limfatyczny i pozwala zapobiec zastojom chłonki. Zauważono, że u kobiet, które wykonują go regularnie, skóra piersi staje się napięta, gładka i sprężysta. Pod wpływem masażu powstają nowe włókna kolagenowe i elastynowe, które stanowią rusztowanie dla zewnętrznej powłoki ciała.

Jak wykonać masaż ujędrniający biust?

Chcesz, aby Twój biust był jędrny? Prysznic pozwoli Ci przeprowadzić przyjemny i relaksujący zabieg. Aby go umilić, możesz włączyć ulubioną muzykę.

Skieruj na pierś strumień wody z prysznica. Zawsze poruszaj się od dołu do góry, aby wzmacniać naturalne rusztowanie skóry. Polewaj naprzemiennie pierś zimną i ciepłą wodą. Gdy ukończysz zabieg po jednej części ciała, przejdź do drugiej. Masaż zimną wodą ujędrnia skórę.

Dobrym rozwiązaniem wydaje się również peeling biustu. Do tego celu wykorzystaj profesjonalny kosmetyk. Sprawdź, czy zawiera takie substancje aktywne jak kofeina, ekstrakt z ruszczyka kolczastego i kwiatów lawendy. Peeling wykorzystaj do masażu piersi, wykonuj go kolistymi ruchami. Wspomniany zabieg usuwa martwy naskórek, dzięki czemu składniki aktywne lepiej się wchłaniają.

Masaż biustu - jak zrobić? Sprawdzona instrukcja

 1. Biust jest bardzo delikatny, dlatego łatwo można doprowadzić do bolesnych otarć. W związku z tym pamiętaj, aby sięgnąć po specjalistyczny olejek do piersi lub krem do sutków. Przed użyciem warto rozgrzać go w dłoniach. Uprzyjemni to masaż piersi.
 2. Skóra staje się jędrna, elastyczna, odżywiona i lepiej nawilżona, gdy regularnie wykonujesz masaż biustu. Najpierw kierujesz się w stronę mostka, zaczynając zabieg od zewnętrznej strony piersi. Wykonujesz go okrężnymi ruchami. Następnie zmieniasz kierunek na przeciwstawny.
 3. Potem jedną ręką chwytasz pierś i delikatnie uciskasz ją przy pomocy kciuka oraz palca wskazującego.
 4. Następnie swoje dłonie przenosisz na drugą stronę. Piersiami zajmujesz się naprzemiennie.
 5. Masaże piersi poprawiają ich kształt, ale na efekty musisz zaczekać co najmniej 3-4 tygodnie. Aby uzyskać rezultaty, trzeba zachować regularność.

Masaż biustu - jakie są przeciwwskazania?

Masaż biustu może wykonywać każda kobieta. Warto jednak być uważną na swoje potrzeby i zrezygnować z niego w momencie, gdy w piersiach pojawia się obrzęk, któremu towarzyszy ból. Dzieje się tak często przed i w trakcie okresu. Wygląd piersi wówczas się zmienia. Biust sprawia wrażenie pełniejszego, gdyż powiększył swoją objętość wskutek zatrzymywania wody w organizmie.

Masaż biustu i dekoltu nie jest wskazany podczas karmienia piersią. Sutki pozostają wówczas wyczulone na dotyk. Poza tym może wyciekać z nich mleko.

Masaż piersi jako naturalny sposób na powiększenie i ujędrnienie biustu

Odżywianie skóry piersi i pod biustem przy użyciu starannie dobranego serum przynosi poprawę nawilżenia. Przekłada się na większą sprężystość i jędrność.

Jeśli przywrócenie piersiom dawnej elastyczności stanowi nasz główny cel, możemy też uzyskać bonus w postaci nieznacznego powiększenia biustu. Nie należy jednak spodziewać się spektakularnych efektów jak po operacji plastycznej. Sutki optycznie ulegną zaokrągleniu dzięki wzmocnieniu włókien skóry.

Masaż biustu – dodatkowe korzyści

 1. Masaż limfatyczny piersi pozwala usunąć zastoje, które mogą powodować nieprzyjemne dolegliwości. Trzeba go tylko wykonać z należytą starannością, aby usprawnić przepływ chłonki.
 2. Przystępując do masażu piersi, wiele kobiet włącza ulubioną muzykę i zapala świece zapachowe. Ta prosta czynność staje się dla nich formą relaksu, która przyjemnie odpręża po dniu pełnym wrażeń.
 3. Masaż piersi usprawnia usuwanie toksyn zgromadzonych w obrębie sutków, przez co może zapobiec groźnym mutacjom. Niektóre szkodliwe substancje przyczyniają się do zmian w obrębie DNA, które skutkują pojawieniem się guzków.
 4. Kobiety, które systematycznie wykonują masaż piersi, mogą wykryć guzki w ich wczesnym stadium. Znacznie zwiększa to szanse na wyleczenie nowotworu sutka. Specjaliści rekomendują ten prosty zabieg jako formę profilaktyki raka piersi.
 5. Do masażu piersi możesz zaprosić swojego partnera i potraktować go jako grę wstępną, która wzbogaca Wasze życie erotyczne.

Masaż biustu – o czym powinnaś pamiętać?

 1. Każdą pierś należy potraktować z taką samą uwagą.
 2. Masaż piersi zawsze przeprowadzamy, wykonując okrężne ruchy.
 3. Podczas niego wykorzystujemy kosmetyki, które redukują tarcie. Nakładamy je na dłonie przed rozpoczęciem zabiegu.
 4. Twoje ciało w niektórych miejscach jest bardziej wrażliwe na dotyk. Z tego względu unikaj brodawek wraz z otoczką, gdyż ich masaż może spowodować ból.
 5. Jeśli pojawiły się u Ciebie rozstępy, użyj olejku zmniejszającego ich widoczność.

Jak wybrać olejek do masażu biustu?

Wykonałaś masaż piersi pod prysznicem? Po zakończeniu kąpieli nie zapomnij o użyciu kremu lub olejku. Postaw na naturalne kosmetyki zasobne w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które wykazują wysokie powinowactwo do skóry. W rezultacie zapewniają dogłębnie nawilżenie.