Jak dobrać stanik idealny?

Co wpływa na ostateczną opinię na temat danego biustonosza? Komfort noszenia, idealnie dobrany do rodzaju piersi fason, ale i… design. Obok doboru kolorów i zdobień niezwykle ważne są też materiały, z których został uszyty biustonosz. Sprawdź, po jakie materiały sięgamy i dlaczego nie każdy z nich nadaje się do danego fasonu bielizny.

Z czego uszyty jest Twój biustonosz?

Aby biustonosz spełniał swoje zadanie, musi być uszyty z odpowiedniej jakości materiałów. Bezpiecznych dla skóry, zapewniających stabilne podtrzymanie piersi.  Liczy się ich elastyczność, która pozwala idealnie dopasować bieliznę do ciała oraz wytrzymałość. Co ważne, nie każdy materiał nadaje się do każdego rodzaju konstrukcji, a nawet i rozmiaru piersi. Inne wymagania mają duże biusty, a inne drobne czy średnie. Każdy materiał inaczej się układa, a co za tym idzie – w inny sposób modeluje piersi. W Samancie stawiamy na certyfikowane materiały od sprawdzonych dostawców. Szyjąc miękkie i usztywniane biustonosze bazujemy głównie na koronkach i haftach. Sięgamy też po gipiurę, choć znacznie rzadziej, niż w przypadku wspomnianych wcześniej dwóch materiałów.

                         

Od lewej: Viola A142, Lea A122Anabelle A123, Perla A333, Sweet A143

Biustonosz koronkowy

Koronka to materiał, który z jednej strony jest subtelny, romantyczny i delikatny, z drugiej natomiast kusi tajemnicą i zmysłowością.  To klasyczny wybór w przypadku bielizny, ubrań czy mody ślubnej. Koronka dobrze dopasowuje się do ciała i jest przewiewna. W Samancie używamy koronki do konkretnych fasonów bielizny. Aby materiał dobrze modelował piersi, elastyczną koronkę podszywamy stabilnym tiulem. Taki duet zapewnia stabilne podtrzymanie, uniesienie biustu oraz komfort. Biustonosze koronkowe z tiulem znajdziesz w ofercie Samanty w konstrukcjach na duży biust, tj. model A911, jak i na średnie czy drobne piersi, na przykład model A123. Koronka zdobi także biustonosze push-up (A479, A475), pozwalając nam uzyskać efekt braletki.

                       

Od lewej: Anabelle A475, Rosalia A911, Rosalia A123

Biustonosz haftowany - znak rozpoznawczy Samanty

Hafty to zdecydowanie nasze ulubiony materiały. Różnokolorowe, przykuwające uwagę ciekawymi motywami. Część z nich produkowana jest w Polsce, część sprowadzana od zaufanych dostawców. Przeglądając nasze katalogi bielizny, z pewnością zauważyłaś, że hafty na tiulu stabilnym to baza wielu fasonów na duży, średni i drobny biust. Ładnie podtrzymują i modelują piersi, nie wymagają dodatkowego podszycia. Korzystamy również z haftów elastycznych, które idealnie sprawdzają się do szycia majtek oraz obwodów biustonoszy. Doskonale przylegają do ciała, zapewniając maksymalny komfort noszenia.

                        

Od lewej: Juno A125, Sweet A142Daniela A142

Gipiura

Gipiura to rodzaj koronki klockowej, niegdyś szytej ręcznie z nici jedwabnych, lnianych. Jest ona sztywniejsza oraz grubsza, przez co może być widoczna pod ubraniem. Z tych powodów biustonosz gipiurowy nie jest dostępny w ofercie Samanty, nie oznacza to jednak, że całkowicie zrezygnowałyśmy z tego materiału. Taśma gipiurowa w formie modnych frędzli zdobi przód obwodów biustonoszy z najnowszej kolekcji WIOSNA/LATO 2021 – sprawdź modele Lea Morelowy oraz Antinea Czarny. Gipiura w formie dodatków i ozdobnych detali to znakomite rozwiązanie!

                  

Od lewej: Lea A144, Antinea A143 (wkrótce w sprzedaży), Lea A911

Więcej na temat materiałoznawstwa przeczytasz w naszym tekście „Rozpruwamy biustonosze, czyli kilka słów o materiałoznawstwie”.

Udostępnij ten wpis