Pończochy to jeden z najbardziej kobiecych elementów damskiej garderoby. Co ciekawe, ich pierwowzór był już znany w XIV wieku i stanowił część zarówno kobiecego, jak i męskiego ubioru. Obecnie producenci bielizny oferują szereg rozmiarów i kolorów pończoch samonośnych, jak i pończoch do pasa. W przypadku tych drugich pojawia się pytanie: jak zapiąć pas do pończoch?

Jak nosić pończochy?

Pończochy to znakomita alternatywa dla rajstop czy podkolanówek, ale i świetny sposób na modelowanie nóg. Noszenie pończoch sprawia, że czujemy się wyjątkowo i kobieco. Jeszcze nie tak dawno kobiety rezerwowały pończochy na wieczór, jednak warto zakładać ten element garderoby nie tylko na specjalne okazje, ale i do codziennych stylizacji. Jak wysoko nosić pończochy? Zasada jest prosta. Manszeta, czyli wzmocniona górna część pończochy, nie może wystawać spod ubrania. Najlepszym wyborem będą zazwyczaj pończochy o długości do połowy uda – pamiętajmy o właściwym dobraniu rozmiaru pończoch do rozmiaru stóp oraz długości nóg.

Czym jest pas do pończoch?

Pończochy do pasa wracają do łask i to nie tylko u miłośniczek stylu retro. Pończochy zapisane do pasa idealnie pasują m.in. do spódnic i sukienek rozkloszowanych, długich eleganckich sukienek czy sukienek ślubnych. O komfort noszenia i utrzymanie pończoch na miejscu dba wspomniany wcześniej pas do pończoch.

Pasy do pończoch różnią się między sobą nie tylko szerokością, kolorami czy materiałem, z którego są wykonane, ale i ilością podwiązek. Producenci oferują pasy z 4 lub nawet 14 podwiązkami, do których przymocowane są plastikowe lub metalowe zapinki (tzw. żabki). To właśnie za ich pomocą  należy przypiąć podwiązkę do pończochy.

Jak dobrać pas do pończoch? Pamiętajmy, że pas musi być wykonany z dobrej jakości materiału. Warto także zwrócić uwagę na to, aby miał regulowane podwiązki z metalowymi zapięciami, które są bardziej wytrzymałe.  Dobrze dobrany pas do pończoch nie ściska i nie uwiera, ale jednocześnie dobrze przylega do ciała i nie przesuwa się podczas noszenia.

                  Jak zapiąć pas do pończoch

Jak zapiąć pas do pończoch?

Po założeniu pasa i pończoch, należy połączyć je ze sobą przy pomocy zapinek znajdujących się na końcu każdej z podwiązki. Żabki przypinamy do górnej części pończochy tak, aby podwiązki leżały prosto. Następnym krokiem jest regulacja długości każdej z podwiązki. W tym celu wystarczy oprzeć nogę na krześle i wyregulować podwiązki tak, aby były napięte. Gotowe!

W ofercie sklepu Samanta dostępne są pasy do pończoch, które nie tylko zapewniają komfort noszenia, ale i mają wyjątkowy design. Nasze pasy do pończoch liczą po 4 regulowane podwiązki z metalowymi zapinkami i dostępne są w rozmiarach od S do XL.

ZOBACZ PASY DO POŃCZOCH