„Mam bardzo duży biust, dlatego mogę nosić jedynie usztywniany biustonosz z fiszbinami”.

Stop! To nie prawda! Miękkie biustonosze, choć pozbawione usztywnień czy push-upów, skutecznie podtrzymują duże biusty. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu zaawansowanych konstrukcji oraz materiałów. Przeczytaj o elementach biustonosza, których zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa biustom w każdym rozmiarze.

Obwód

Żeby wyobrazić sobie, jak to możliwe, że miękkie materiały staników są w stanie utrzymać duży i ciężki biust, musisz poznać najważniejszą zasadę brafittingu. To nie miseczki czy ramiączka, a obwód jest odpowiedzialny za podtrzymanie biustu. Musi być szeroki oraz wykonany z dobrej jakości dzianiny oraz gumy. Co to znaczy „dobrej jakości”? Chodzi o ich wysoką gramaturę i elastyczność - dzianina i gumy po rozciągnięciu muszą wrócić do swojego stanu wyjściowego. Gumy, aby podtrzymać odpowiednio biust i nie wbijać się w ciało, muszą mieć odpowiednią szerokość.

Częścią obwodu jest również haftka, czyli element służący do zapięcia stanika. Haftka powinna być szeroka i mieć trzy rzędy. Pamiętaj, że haftkę zapinamy najluźniej po to, żeby później móc sobie ją dopasować, gdy obwód delikatnie się rozciągnie.

Ramiączka

Ramiączka są tylko w około 20% odpowiedzialne za podtrzymanie biustu - ale mimo to, ich rola jest szczególna. Ramiączka mają wiele zadań. Unoszą piersi i wspierają ich zaokrąglenie, modelują biust oraz pomagają dopasować biustonosz do ciała i utrzymać go na swoim miejscu przez cały czas. Dlatego warto zwrócić na nie szczególną uwagę podczas doboru. Ważne jest, aby ramiączka w stanikach dla dużych biustów miały odpowiednią szerokość i gramaturę - wąskie będą się wbijać i powodować ucisk. Natomiast podszycie ich miękką pianką zapewnia komfort w czasie noszenia.

Materiały

Miękkie biustonosze są wykonane z materiałów, które zapewniają doskonałą stabilność. Hafty i koronki, z których wykonane są miseczki wyglądają na delikatne, ale są bardzo wytrzymałe. Bazą miękkich miseczek jest tiul stabilny, który podtrzyma piersi w każdym rozmiarze. Tiul to nie tylko główny materiał miseczek. Wykorzystujemy go również w tzw. bocznych wzmocnieniach miseczek – pomaga to w modelowaniu biustu.

Fiszbiny

Te metalowe druciki, choć niewidoczne, pełnią szczególną rolę w podtrzymaniu biustu. Dzięki nim biust jest dobrze podparty, a ramiona są odciążone, ponieważ cały ciężar opiera się na obwodzie i fiszbinach. Zwróć uwagę, z czego wykonane są fiszbiny. Powinny być metalowe - plastikowe są mniej wytrzymałe i mogą się łamać. Ważny jest ich dobry wybór - źle dobrane mogą być za krótkie i nie zebrać całego biustu, co może sprawiać dyskomfort podczas noszenia. Jeżeli podczas przymierzania biustonosza w salonie masz wątpliwości w kwestii fiszbin, zapytaj o to brafitterkę. W różnych fasonach stosowane są różne fiszbiny i być może inny fason lepiej dopasuje się do Twoich piersi.

Lubisz biustonosze bez fiszbin?

Nawet posiadając duży biust nie musisz sięgać wyłącznie po biustonosze z fiszbinami. Sekretem podtrzymania piersi w biustonoszach bezfiszbinowych są szerokie gumy, które idealnie dopasowują się do ciała. Zwróć uwagę na nową, bezfiszbinową linię Alex, która jest uszyta z innowacyjnej dzianiny przepuszczającej powietrze i subtelnie modelującej ciało. Ta bielizna daje gwarancję bezpieczeństwa biustom każdej wielkości.

Miękkie biustonosze, którą są lekkie jak chmurka, mimo braku usztywnienia, zapewniają doskonałe podtrzymanie dużych piersi. Dzięki przemyślanej konstrukcji, odpowiednim materiałom oraz dobrze dobranemu rozmiarowi kobiety z bardzo dużym biustem mogą cieszyć się komfortem i modnym designem biustonoszy soft. Nasze ponad 30-letnie doświadczenie w konstruowaniu staników dla biustów w każdym rozmiarze daje gwarancję idealnego podtrzymania.