Zsuwające się ramiączka od stanika czy też te uciskające ciało i pozostawiające po sobie czerwone ślady? Odpowiednia regulacja ramiączek okazuje się trudną sztuką. Warto ją opanować, aby bielizna dobrze spełniała swoją funkcję. Jak prawidłowo dopasować ramiączka w biustonoszu? Mamy dla Ciebie kilka rad.

Co zrobić, gdy spadają ramiączka od stanika?

Gdy spadają ramiączka od stanika to sygnał, że musisz poświęcić więcej czasu na ich regulację. Zbyt luźne ramiączka to także częsty problem kobiet, które np. mają zbyt małe miseczki w staniku i wydłużając ramiączka, chcą uzyskać większy komfort noszenia i dopasowania bielizny. To błąd. Twój biustonosz unosi się, gdy podnosisz ramiona? Wydłużenie ramiączek nic nie da – w tym przypadku problemem jest zbyt luźny obwód stanika.

            nieprawidłowo dobrane ramiączka stanika

Ramiączka biustonosza to ważny element bielizny, ale wbrew pozorom nie najważniejszy. Wiele kobiet uważa, że to właśnie ramiączka są odpowiedzialne za podtrzymanie piersi. Fakt, wspomagają one ich stabilizację, ale ich rola ogranicza się jedynie do 20% w tej kwestii. To obwód biustonosza dba o to, aby biust miał solidne oparcie.

Podstawą dobrze dobranej bielizny jest właściwy dobór obwodu stanika, wielkości miseczek oraz regulacja ramiączek. Te trzy elementy ściśle ze sobą współgrają. Jeśli regulacja ramiączek nie przynosi dobrych efektów to znak, aby spróbować przymierzyć biustonosz z innym obwodem lub miseczką, a nawet sprawdzić, jak będzie się prezentować  inny fason bielizny.

                       

ZOBACZ NAJNOWSZĄ KOLEKCJE

Regulacja ramiączek w biustonoszu

Jak regulować ramiączka w biustonoszu? Pamiętaj, aby ramiączka nie były zbyt napięte – musisz móc włożyć pod nie 2-3 palce. Ramiączka nie mogą Cię uciskać czy pozostawiać po sobie czerwonych śladów na skórze. Prawidłowo ułożone ramiączka biegną równolegle do siebie i nie są umiejscowione zbyt blisko szyi. Niezwykle ważna jest również sama szerokość ramiączek. I tak – biustonosz na wąskich ramiączkach to domena bielizny na drobny biust. Im większe piersi, tym szerokość ramiączek powinna być większa.  Szerokie ramiączka to gwarancja komfortu i wygody na co dzień, bez wpijania się materiału w skórę i nieestetycznych czerwonych śladów na ciele. Odpowiednio dobrana szerokość ramiączek to także dodatkowe wsparcie dla obwodu, który podtrzymuje biustu.

              

Doskonałym tego przykładem są konstrukcje Samanty. Szerokość ramiączek za każdym razem dopasowujemy do rozmiaru biustonosza. Dzięki temu możemy Ci zaproponować biustonosz na szerokich ramiączkach, idealny na duży i bardzo duży biust. Modele A911 oraz A922 to biustonosze z odpowiednią szerokością ramiączek. Co równie ważne – zostały one dodatkowo podszyte miękką pianką, co zwiększa Twój komfort noszenia bielizny. Przekonaj się sama! 

                               BLOG_PC_2.jpg

BIUSTONOSZE NA DUŻY BIUST