Kolekcja jesień-zima 2022 to wybuch kolorów. Barwy nie tylko nadają bieliźnie niepowtarzalnego charakteru, ale również odzwierciedlają nasze uczucia i wpływają na samopoczucie noszących ją kobiet. Kolory mogą uspokoić, zrelaksować albo pobudzić. A co o nowej kolekcji powie nam główna projektantka marki „Samanta”? Przeczytajcie wywiad z Kornelią Adamek.

BLOG_1.jpg 

Kornelia, Twoja nowa kolekcja bielizny jest bardzo kolorowa. Widzimy w niej dużo odważnych, soczystych kolorów. Ale też kobiety, które szukają ponadczasowej bielizny pasującej do stonowanych stylizacji, również znajdą coś dla siebie. Zdradź nam, co Cię inspiruje podczas projektowania bielizny?

Wiele rzeczy. Ale przede wszystkim to nie tylko ja projektuję, ale cały zespół. Proces projektowania zaczyna się od researchu. Obserwujemy i przede wszystkim słuchamy, czego kobiety potrzebują. Wyciągamy wnioski z poprzednich kolekcji i na tej podstawie powstają wytyczne do kolekcji na nowy sezon. To jest taki pierwszy etap. Drugą składową są trendy bieliźniane, które na bieżąco obserwuję. Trzeci składnik to coś, co dodaję od siebie, czyli to, na co zwracam uwagę w danym etapie mojego życia oraz to, co osobiście mi się podoba.

 

A czym się różni Twoja aktualna kolekcja bielizny od tej pierwszej, którą stworzyłaś dla „Samanty”?

Przede wszystkim większą odwagą w łączeniu kolorów. W jesiennej kolekcji zaproponowałam wiele ciekawych barw, takich jak grafitowy, różowy, czy zielony. Takich kolorów, 6 lat temu, gdy projektowałam swoją pierwszą kolekcję, nie odważyłabym się użyć. Nasze biustonosze są też teraz bardziej transparentne i ozdobione płaskimi haftami.

Dla jakich kobiet projektujesz?

Dla pań, które cenią sobie dobrze dopasowane i komfortowe biustonosze, ale też dla tych kobiet, które traktują bieliznę jako ważną część składową stylizacji. Dlatego staram się, aby nasze produkty były nie tylko piękne i modne, ale także dodawały noszącym je kobietom pewności siebie i poczucia wyjątkowości.

 

A czy kobiety, które kupują bieliznę też się zmieniają?

Tak, jest coraz większa świadomość w doborze bielizny. Kobiety wiedzą, że żeby bielizna była komfortowa i podkreślała atuty, musi być dobrze dopasowana, dlatego coraz częściej decydują się na profesjonalny dobór bielizny przez brafitterki. Panie też coraz częściej wybierają miękkie biustonosze.

 

O to też właśnie chciałam zapytać. Produkujecie biustonosze także na duże biusty.  Jak to się dzieje, że staniki Samanty są delikatne, subtelne i lekkie, a są w stanie podtrzymać piersi w każdym rozmiarze?

Aby biustonosz był komfortowy musi być dobrze skonstruowany. Staniki, które produkujemy są cały czas testowane i udoskonalane. Odpowiada za to Dział konstrukcji. Najważniejszy w staniku jest obwód, który wykonany jest z dobrej jakości dzianiny oraz gumy, która nie może się rozciągać. Kolejnym ważnym elementem, który wpływa na komfort noszenia są ramiączka, których szerokość jest dostosowana do rozmiaru stanika. W biustonoszach o większych rozmiarach ramiączka podszyte są miękką pianką, co zapewnia komfort w trakcie noszenia.

Staniki wyglądają na lekkie dzięki delikatnym haftom, które są wykonane na stabilnych tiulach. Bardzo ważny jest dobór tego materiału. Wiele tiulów, które testujemy nie przechodzą testów jakości, ponieważ są zbyt wiotkie. Tiul, mimo że wygląda jak chmurka, musi być w stanie podtrzymać duży biust.

W najnowszej kolekcji „Samanty” na klientki czeka wybuch kolorów. Czy mogłabyś opowiedzieć, na jakie kolory się zdecydowałaś i dlaczego?

Inspirowałam się trendami i własną wrażliwością. Szukałam niekonwencjonalnych połączeń, których jeszcze nie widziałam w bieliźnie. Kolorami chciałam nawiązać do emocji i zawrzeć te uczucia w całej kolekcji.

A który kolor jest Ci najbliższy?

Uwielbiam czarny. Jednak też bardzo lubię Annabelle Marengo. Takiego nieoczywistego połączenia eleganckiego grafitu z lekkim, delikatnym różem jeszcze nie widziałam w bieliźnie.

Co dziewczyny, które poszukują takich najnowszych światowych trendów znajdą z najnowszej kolekcji „Samanty”?

Nie jesteśmy zwolenniczkami idei, że marka odzieżowa musi podążać zgodnie z obowiązującą modą. Idziemy w kierunku zrównoważonego rozwoju. Chcemy znaleźć balans pomiędzy trendami a taką ponadczasowością. Nie chcemy wmawiać kobietom, że ich biustonosze są już niemodne. Najważniejsze jest dla nas, żeby kobiety w naszej bieliźnie czuły się komfortowo, pięknie i wyjątkowo. W najnowszej kolekcji zaproponowaliśmy modne braletki, motyw panterki, który jest ponadczasowy oraz wprowadziliśmy ponownie stringi, które znowu wracają do łask.

A dlaczego warto kupować w „Samancie”?

Materiały, których używamy są bardzo dobrej jakości. Motywy haftów są zarezerwowane dla naszej firmy, co nadaje produktom Samanty wyjątkowości. Produkujemy bieliznę w bardzo szerokiej bazie rozmiarowej, co gwarantuje, że wszystkie kobiety znajdą w naszej ofercie bieliznę w swoim rozmiarze.

1.jpg  9.jpg

4.jpg  12.jpg
14.jpg  5.jpg
2.jpg  11.jpg
10.jpg  13.jpg
7.jpg  8.jpg