Małe, duże, średnie? Bez znaczenia! Najważniejsze, aby piersi były zdrowe i... jak najdłużej jędrne.  O ile na rozmiar biustu nie mamy wpływu (nie licząc interwencji chirurga), o tyle odpowiednia pielęgnacja i styl życia pozwalają nam zatroszczyć się o skórę dekoltu i biust. Jeśli dodamy do tego regularne samobadanie oraz badania kontrolne, otrzymamy prosty i sprawdzony przepis na to, jak dbać o piersi.

Domowe SPA: Pielęgnacja skóry

Każda z nas ma swoje ulubione kosmetyki, które stosuje podczas porannej i wieczornej pielęgnacji. Dbamy o okolice oczu, twarz, szyję, a co z dekoltem i piersiami? Skóra w tych miejscach również potrzebuje dopieszczenia! Peeling skutecznie usuwa zrogowaciały naskórek i poprawia krążenie krwi (omijaj jednak sutki), a regularne maseczki pozwalają zadbać o właściwy poziom nawilżenia skóry.

Prostym i skutecznym zabiegiem ujędrniającym jest polewanie skóry dekoltu i piersi naprzemiennie wodą zimną i ciepłą – przy okazji zahartujesz organizm. Podczas samobadania lub w trakcie wieczornego relaksu, możesz także wykonać masaż piersi (pamiętaj o oliwce, która zapewni poślizg dłoniom). Delikatne i okrężne ruchy wykonuj również z pomocą kostek lodu. Takie domowe sposoby na jędrne piersi są skuteczne, a przy tym nie nadwyrężają budżetu.

Co jeszcze możesz zrobić, aby poprawić wygląd biustu? Postaraj się nie spać na brzuchu, zadbaj o swoją dietę, pij dużo wody i chodź wyprostowana. Jako producent bielizny damskiej musimy wspomnieć jeszcze o jednej ważnej rzeczy. Biustonosz! Wiele kobiet ma problem z tym, jak dobrać stanik, dlatego w razie potrzeby skorzystaj z usług doświadczonych brafitterek, np. w naszym sklepie i salonach partnerskich Samanty. Dobry biustonosz zapewnia wygodę i komfort noszenia, a jednocześnie stabilnie podtrzymuje piersi.

Nie da się ukryć, że wraz z wiekiem skóra traci swoją elastyczność i jędrność. Warto zatem odpowiednio wcześnie wprowadzić plan pielęgnacji dekoltu i piersi, jak i zadbać o mocniejsze mięśnie klatki piersiowej – to dzięki nim biust wygląda lepiej! Poniżej przedstawiamy proste ćwiczenia na jędrny biust, możesz je wykonać w domowym zaciszu.

ZOBACZ NOWOŚCI

Trening na jędrny i ładny biust

Pamiętaj, że każdy trening rozpoczynamy rozgrzewką, niech to będzie  bieganie, krążenia ramion, skręty tułowia, wykroki w miejscu itp. Skuteczne ćwiczenia na biust nie wymagają profesjonalnego sprzętu – potrzebujesz nieco miejsca, matę i dwie 1,5 l butelki z wodą lub hantle.

4 domowe ćwiczenia na jędrny biust: 

1.     Stań w rozkroku, złącz dłonie na wysokości klatki piersiowej, unieś łokcie. Naciskaj przez 3 sekundy naprzemiennie raz lewą dłonią na prawą, następnie prawą na lewą.

2.     Weź butelki/hantle. Stań w rozkroku, wyciągnij proste ręce przed siebie. Kolejnym krokiem jest odwodzenie ramion na boki, następnie powrót do pozycji wyjściowej. Pamiętaj o spokojnym, regularnym oddechu.

3.    Czas na damskie pompki, czyli ćwiczenie w wersji z opartymi kolanami o matę. Pamiętaj, aby plecy były proste, ręce na szerokości barków. Możesz także wykonać uginanie ramion w innej pozycji, stojąc w niewielkiej odległości przodem do ściany. Uginasz ręce – wdech. Prostujesz – wydech. Tradycyjne pompki to dla Ciebie łatwizna? Zazdrościmy i zachęcamy do wykonania serii ćwiczeń.

4.    Połóż się na macie, zegnij nogi, stopy podparte. Weź butelki/hantle. Unieś ręce nad głowę.  Powoli wykonuj ruch rąk za głowę, uginając łokcie. Wróć do pozycji wyjściowej.

Każde ćwiczenie powtórz 15-20 razy. Już krótki, ale regularny trening pozwoli Ci zadbać o jędrność piersi, jak i poprawi Ci humor oraz doda energii do działania. A jakie są Twoje metody na jędrny biust i kuszący dekolt?

ZOBACZ NOWOŚCI