Biustonosz usztywniany często zamiennie używany jest w kontekście stanika push-up. Wbrew pozorom to nie to samo, a usztywnienie wcale nie musi oznaczać, że w miseczkach stanika znajdziemy dodatkowe wkładki powiększające piersi. Czym wyróżnia się biustonosz usztywniany, jak jest zbudowany i czym różni się od wersji push up? Odpowiadamy!

2022-06_Samanta_Blog_Biustonosz usztywniany_2.png

Biustonosz usztywniany, inaczej zwany padded bra, to stanik o wzmocnionej konstrukcji. Jego celem jest wymodelować i podtrzymać biust. Biustonosz może mieć różne fasony: plunge, bardotka, strapless (stanik bez ramiączek) czy balkonetka, ale w każdym z nich posiada mocny pas podtrzymujący piersi i usztywniane miseczki, które skutecznie maskują brodawki. Potocznie kojarzy się często ze stanikiem powiększającym typu push up, jednak zasada jego działania jest nieco inna.

Usztywniana miseczka nie zawsze wiąże się z nadaniem piersiom objętości – biustonosz padded bra może, ale nie musi być jednocześnie push up’em. Usztywnienie ma przede wszystkim zapewnić odpowiednie uformowanie biustu czy też jego wygładzenie, tak by dobrze układał się pod cienką lub obcisłą stylizacją.

jak wygląda biustonosz usztywniany

Jak zbudowany jest biustonosz usztywniany?

Biustonosz usztywniany to połączenie kobiecych, delikatnych materiałów i komfortu, który zapewnia miękka wkładka. Miseczka powstaje na piance szytej (przykładowe fasony Samanta to A337, A332, A333) lub na piance termicznie profilowanej (fasony Samanta: A460, A475, A479). Następnie do wykończenia miski używa się tradycyjnych bieliźnianych materiałów – koronek, haftów, gum i dodatków.

Dla kogo biustonosz usztywniany?

Najczęściej stanik w wersji usztywnianej lub biustonosz półusztywniany – semi soft polecany jest dla kobiet ze średniej wielkości biustem. Sztywne miseczki nadają piersiom ładny kształt i optycznie nieco je powiększają. Ten fason z powodzeniem mogą nosić także panie z asymetrycznym biustem. Biustonosz usztywniany może być z fiszbinami, ale dostępne są także modele bez fiszbin. W ofercie Samanta znajdziesz biustonosz usztywniany bez fiszbin w fasonie A492. Bez względu na wybór najważniejszą kwestią jest prawidłowe dopasowanie rozmiaru. W tym celu warto przymierzyć kilka fasonów, aby sprawdzić, który najlepiej układa się na ciele i daje największy komfort użytkowania.

 dla kogo usztywniany stanik

Do jakich ubrań nosić biustonosz usztywniany?

Ten typ stanika można nosić praktycznie do każdego rodzaju odzieży. Modele gładkie doskonale sprawdzą się pod t-shirt lub wizytową koszulę noszoną do pracy. Do kreacji wieczorowych z wyciętym dekoltem najlepszy będzie stanik usztywniany typu plunge z obniżonym mostkiem, który dobrze zbiera piersi. Na co dzień idealnym rozwiązaniem będzie biustonosz usztywniany bez push up, który zapewni komfort i naturalny wygląd piersi.

Biustonosz usztywniany a push up 

Z racji tego, że biustonosz usztywniany mylony jest ze stanikiem push up warto poznać różnicę pomiędzy tymi modelami. Z definicji biustonosz push-up ma za zadanie unieść i powiększyć piersi, aby wydawały się pełniejsze i bardziej wyeksponowane. Jego konstrukcja opiera się na wbudowanym wypełniaczu. Push up występuje również w formie wkładek wkładanych w specjalne kieszonki.

To doskonałe rozwiązanie, bo w zależności od potrzeb można wyjąć wkładki i otrzymać biustonosz bez push up. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się w przypadku asymetrii piersi, bo pozwala włożyć tylko jedną wkładkę, aby wyrównać biust. Główna różnica pomiędzy biustonoszem usztywnianym a push up widoczna jest w przekroju miseczki: w biustonoszu usztywnianym na całej powierzchni ma ona jednakową grubość, natomiast w wersji push up jej dolna część jest o 2-3 cm grubsza niż górna.

Stanik usztywniany w ofercie Samanty

W ofercie Samanty dostępny jest szeroki wybór biustonoszy usztywnianych na różne wielkości piersi. W zależności od potrzeb i rozmiaru możesz wybrać biustonosz usztywniany na piance szytej (fasony: A337, A332, A333) lub biustonosz usztywniany na piance termicznie profilowanej (fasony: A460, A475, A479). Wszystkie w modnych kolorach oraz wzorach, co pozwoli dopasować je do preferencji oraz stylizacji.

ZOBACZ BIUSTONOSZE USZTYWNIANE