Właściwie dobrany biustonosz nie tylko modeluje sylwetkę, ale i odciąża kręgosłup. Niestety, wciąż wiele kobiet nosi zły rozmiar stanika, a problem ten dotyczy przede wszystkim pań z dużym biustem. Gdy ciężar piersi powoduje u Ciebie dyskomfort, z pomocą przychodzi biustonosz odciążający. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Biustonosz obciążający na duży biust

Odpowiednio dobrany biustonosz odciąży Twój kręgosłup, zapewni wygodę i delikatnie wymodeluje sylwetkę. Podczas zakupu bielizny zwróć uwagę na obwód stanika – nie może być zbyt luźny, jak i za mały. Sprawdź, jak prawidłowo zmierzyć obwód w biuście i pod nim, czytając nasz tekst blogowy „Jak dobrać stanik”. Możesz również skorzystać z usług doświadczonej brafitterki w jednym z naszych sklepów lub salonów partnerskich.

Oprócz rozmiaru obwodu ważna jest także jego szerokość. Zbyt wąski nie spełni dobrze swojej roli w przypadku dużego biustu. Szerokie powinny być również ramiączka, najlepiej, aby miały miękkie podszycie, co zwiększy Twój komfort. Miseczki biustonosza muszą okalać całą pierś, mogą być wzmocnione dodatkową pianką w dolnej części. Zapięcie na trzy haftki także poprawi komfort noszenia bielizny i pozytywnie wpłynie na stabilność obwodu. I na koniec – materiał. Sprawdź, czy jest wytrzymały, a jego jakość została potwierdzona certyfikatem.

BLOG_biustonosz odciążający.jpg

Ból kręgosłupa a duże piersi

Duże piersi to duże obciążenie dla kręgosłupa – te słowa potwierdzą wszystkie kobiety, które natura obdarzyła sporych rozmiarów biustem. Ciężar piersi może powodować bóle kręgosłupa, jak i prowadzić do zmian w sylwetce i garbienia się. Odczuwasz bóle ramion i karku? A może cierpisz na częste bóle głowy? Sprawdź, czy nosisz dobrze dobrany biustonosz.

Podstawowym zadaniem biustonosza jest stabilne podtrzymanie piersi. Odpowiada za to obwód stanika, a ramiączka jedynie mu w tym subtelnie pomagają. Jeśli obwód biustonosza jest zbyt luźny, ciężar piersi spoczywa na ramiączkach. W takim przypadku nie trudno o bóle karku czy ramion. Z kolei za mały stanik, z wrzynającymi się ramiączkami i uciskającymi miseczkami, utrudnia przepływ krwi i limfy.

                 

Biustonosz na duży biust z kolekcji Samanty

Jeśli masz duży biust, wybierz biustonosz na szerokich ramiączkach i z głęboką, pełną miską. W ofercie Samanty znajdziesz idealne konstrukcje dla kobiet noszących duże rozmiary biustonoszy. Doskonałym tego przykładem są modele A925, A922 oraz A911, wszystkie dostępne w różnych wariantach kolorystycznych. Fasony A925 oraz A922 mają dodatkowe podszycie miski, z kolei konstrukcja A911 została wykonana z dzianiny Simplex. Oba rozwiązania gwarantują stabilne podtrzymanie dużego biustu.

Biustonosze Samanta na duży biust to modele z szerokimi bokami, wzmocnionymi pionową fiszbiną, dzięki czemu bielizna dobrze przylega do ciała. Szerokość ramiączek dopasowana jest do rozmiaru stanika, w przypadku fasonów na duży biust ramiączka są dodatkowo podszyte miękką pianką po wewnętrznej stronie. Gumy elastyczne, z których korzystamy podczas szycia bielizny, są wytrzymałe i nie rozciągają się po kilku praniach. Masz pewność, ze biustonosz posłuży Ci na dłużej. Oprócz wygody stawiamy również na design, dlatego nasze staniki na duży biust zachowują lekkość i przykuwają uwagę zdobieniami i wyjątkowymi haftami.

BLOG_biustonosz odciążający_2.jpg

                         

Sprawdź ofertę biustonoszy na duży biust, które odciążają Twój kręgosłup, w naszym sklepie internetowym lub w jednych z naszych salonów, gdzie brafitterka pomoże Ci wybrać odpowiedni rozmiar bielizny. Serdecznie zapraszamy!

BLOG_biustonosz odciążający_3_1.jpg

KLIKNIJ I ZOBACZ BIUSTONOSZE ODCIĄŻAJĄCE