Ramiączka to nieodłączny element biustonosza. Towarzyszą nam każdego dnia, a ich prawidłowe wyregulowanie w znacznym stopniu wpływa na komfort noszenia. O tym, jak ważny jest właściwy dobór ramiączek przeczytasz w naszym poradniku.

Jaką funkcję pełnią ramiączka?

Ramiączka pomagają w podtrzymaniu biustu. Pomagają, ale nie podtrzymują. Za to odpowiedzialny jest obwód. Same ramiączka nie są w stanie poprawnie utrzymać biustu. Takie próby doprowadziłyby do garbienia sylwetki, a w następstwie do bólu ramion, karku i kręgosłupa.

Zatem, jaka jest ich rola? Ramiączka regulują pozycję piersi i je modelują – np. delikatnie je podnoszą, zaokrąglają lub zbierają do środka dekoltu. Ramiączka zapewniają również poczucie bezpieczeństwa - dzięki nim biustonosz nie będzie się przesuwał i wymagał ciągłego poprawiania.

Jak powinno leżeć prawidłowo dobrane ramiączko?

Prawidłowo dobrane ramiączka powinny być napięte. Regułą jest, aby przy maksymalnym naprężeniu można było pod nie wsunąć 2-3 palce. Ale tak naprawdę ważna jest obserwacja i własne, indywidualne odczucia. Jak sprawdzić czy ramiączka są odpowiednio wyregulowane? Ramiączka są za krótkie jeżeli powodują ucisk, wrzynają się lub zostawiają czerwone ślady na skórze. Z kolei za luźne opadają podczas ruchu. Natomiast jeżeli ich skrócenie spowoduje podniesienie tyłu biustonosza do góry, to nie jest to wina ramiączek, a obwodu, który jest zbyt luźny.

blog_2.jpg

Ramiączka Samanta

Ramiączka w naszych biustonoszach wykonywane są z poliamidu oraz elastanu. Włókna elastanu pozwalają na pracę z ruchami ciała i idealne dopasowanie do sylwetki, co znacznie poprawia komfort noszenia. Nasze ramiączka wykonywane są we Włoszech. Regulatory i haczyki są metalowe, dzięki czemu mniej się łamią, co jest szczególnie istotne dla większych i cięższych biustów. Dodatkowo haczyki i regulatory nie posiadają w składzie surowcowym niklu – zapobiega to uczuleniom.

Ramiączka na duże biusty

Nasze staniki dedykowane bardzo dużym biustom mają specjalną konstrukcję, której zadaniem jest stabilne podtrzymanie piersi i zapewnienie wygody w trakcie noszenia. Dlatego ramiączka w fasonach A911 i A922 mają większą szerokość i dodatkowo podszyte są miękką pianką.

blog_3.jpg

Jak ukryć ramiączka stanika?

Ramiączka gwarantują stabilność i dobre wymodelowanie biustu. Są ważnym elementem biustonosza, jednak czasami zależy nam, żeby ukryć je pod stylizacją. Jak to zrobić?  W niektórych fasonach biustonoszy Samanta ramiączka można odpiąć z tyłu i zapiąć na szyi. Inne modele posiadają zapinkę, która umożliwia spięcie ramiączek na plecach, dzięki czemu zostają one ukryte pod bluzkami i sukienkami odkrywającymi łopatki. 

Zobacz fasony umożliwiające spięcie ramiączek na plecach lub szyi

blog_4.jpg

 

A może je wyeksponować?

Niektóre z naszych linii posiadają dodatkowe, ozdobne ramiączka. Są to delikatne, cienkie ramiączka, które możesz skrzyżować na plecach. Główne ramiączka pozostają bez zmian, a te węższe mogą być ciekawym dopełnieniem stylizacji. Dzięki temu rozwiązaniu kobiety z dużym biustem mają większy wachlarz stylizacyjnych możliwości, a przy tym nadal mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Zobacz staniki z ozdobnymi ramiączkami

 

Ramiączka to bardzo istotny element stanika, a ich prawidłowe dopasowanie i wyregulowanie znacząco wpływa na komfort użytkowania. Kupując biustonosz zwróć szczególną uwagę na ramiączka, a w razie wątpliwości poproś brafitterkę o pomoc w ich doborze.