Pozornie to tylko niewielki fragment materiału, druciki i gumki, jednak ceny jakościowych biustonoszy niektórych mogą zaskoczyć. Na ostateczną kwotę składa się jednak wiele czynników, o których często nie wiemy. Wszystkich, którzy zastanawiają się, dlaczego stanik tyle kosztuje wyjaśniamy, jak wygląda proces powstawania biustonosza oraz co składa się, na jego cenę.

Idealnie dopasowany, wysokiej jakości biustonosz to wydatek, z którym musimy się liczyć. Jednocześnie możemy zastanawiać się, skąd taka cena się bierze, bo przecież na sam produkt składa się mały kawałek materiału i kilka dodatków. Jednak do samego produktu dochodzi jeszcze szereg innych czynników, które wpływają na ostateczną cenę. Przede wszystkim warto sobie uświadomić, że zakup dobrego stanika to nie tylko wydatek, ale i inwestycja. Szczególnie, że chodzi o nasze zdrowie, samopoczucie i wygodę. Docenią to z pewnością kobiety o dużym i bardzo dużym biuście, ale nie tylko. Cena biustonosza wyprodukowanego w mniejszej manufakturze zawsze będzie wyższa, bo trudno porównywać ich sposób produkcji z masowym szyciem staników. Dlatego warto rozłożyć sobie tę kwestię na czynniki pierwsze.

Projekt, testy, ręczne wykonanie

Powstawanie stanika to cały proces, który zaczyna się na etapie projektowania. Godziny spędzone na rysowaniu, wyborze materiałów, wymyślaniu wzorów, które będą nie tylko efektowne, ale przede wszystkim komfortowe i zbierające piersi. Wszystko to wymaga odpowiedniego czasu, umiejętności oraz energii. W masowych produkcjach raczej nikt nie ma czasu na skrupulatne sprawdzenie poszczególnych modeli, jak będą wyglądały i sprawdzały się na konkretnych rodzajach sylwetki. W przypadku mniejszej firmy, jak np. Samanta każdy model jest najpierw testowany na grupie kobiet i poprawiany aż do osiągnięcia zadowalających rezultatów. Dzięki temu klientka otrzymuje produkt, który jest dopracowany w każdym szczególe. A będąc przy szczegółach, często te najmniejsze detale wykonywane są ręcznie, podobnie jak uszycie całego biustonosza, co automatycznie podnosi koszt jego wytworzenia.

2022-04_Samanta_Blog_Cena stanika_2.png

Wysokiej jakości materiały

Biustonosze, których zadaniem jest realne podniesienie i zebranie piersi muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które nie rozciągną się po kilku praniach. Bez względu na ich rodzaj powinny spełniać szereg wymagań, takich jak: bezpieczeństwo (certyfikat Oeko-Tex STANDARD 100®), wytrzymałość, kolorystyka i wzornictwo. Z tych materiałów powstają staniki, które pięknie podtrzymują duże piersi, odciążając kręgosłup lub podkreślające i zbierające drobny biust. Nasze materiały sprowadzamy z Włoch i Szwajcarii oraz z Polski, a elementy składowe przyjeżdżają z Hiszpanii, Portugalii, Niemiec czy Francji. Dodatkowe detale nie są widoczne na pierwszy rzut oka, ale mają równie istotne znaczenie dla jakości całego biustonosza. Szczególną uwagę zwracamy na:

·         fiszbiny, które są plastyczne, ale i wytrzymałe,

·         haczyki i regulatory wykonane z metalu, a nie z plastiku, aby się nie łamały,

·         gumy elastyczne i ramiączka z odpowiednią ilością elastanu, żeby jak najdłużej zachowały swoje właściwości,

·         tunel na fiszbinę, który jest na tyle trwały, że fiszbina z niego nie wyjdzie

·         nici, które są jednocześnie trwałe oraz plastyczne i pracują wraz z ciałem,

·         haftki – jej brzegi otacza miękka dzianina, żeby nie powodowała obtarć.

Wszystko po to, aby były to najlepsze produkty, których jakość czuć na własnej skórze.

2022-04_Samanta_Blog_Cena stanika_3.png

Nieszablonowy design

Wysoka jakość zawsze powinna iść w parze z designem, bo to jak wygląda biustonosz wpływa na samopoczucie kobiety oraz pozwala dopasować pozostałe części garderoby. Ponadto wzory haftów, które trafiają na naszą bieliznę są niespotykane i zarezerwowane tylko dla nas. Żadna inna firma nie będzie mieć takiego motywu na swoim hafcie. Dodatkowo hafty są odpowiednio modyfikowane i dopasowywane pod nasze modele biustonoszy. Dzięki temu nie tną piersi i współpracują z innymi elementami biustonosza przy ich modelowaniu

 

Polska produkcja i unikatowe wzory

Od początku powstania firmy podkreślamy i jesteśmy dumni z tego, że nasze biustonosze szyte są w Polsce. Dzięki temu nie tylko promujemy i wspieramy nasz kraj, ale przede wszystkim dajemy miejsca pracy wielu specjalistom i ekspertom w branży odzieżowej. Wiele mniejszych firm działa w taki właśnie sposób – szyjąc na miejscu. Szyjąc w 100% w Polsce możemy na bieżąco śledzić proces produkcyjny i kontrolować jego jakość, a także wprowadzać odszycia niektórych popularnych modeli. W przypadku międzynarodowych współprac, takie decyzje byłyby o wiele dłuższe. W ostatecznym rozrachunku często nie dochodziłyby do skutku w tak szybkim czasie, nie tracąc przy tym na jakości produktów. Z racji tego, że kolekcje są sezonowe, a liczba biustonoszy mniejsza niż produkcja masowa, to koszt wyprodukowania jednego stanika jest znacznie wyższy.

 2022-04_Samanta_Blog_Cena stanika_4.png

Jaka jest cena dobrego biustonosza?

Ile kosztuje dobry stanik? Wliczając w niego pracę od momentu powstania pomysłu, aż do oddania go w ręce klientki kwoty tę oscylują pomiędzy 200-300 zł. Kwota ta będzie się różnić w zależności od producenta, materiałów oraz kilku indywidualnych kwestii. Jedną z nich jest na pewno wielkość danej kolekcji. Marka Samanta celowo stawia na mniejsze ilości produktów, skupiając się bardziej na unikatowości wzorów, ciekawych haftach i koronkach oraz niestandardowych kolorach. Wszystko po to, aby klientki miały poczucie wyjątkowości i oryginalności. Dlatego niektórego modele są bardzo ograniczone ilościowo.

 

Pytanie o to, dlaczego staniki są drogie pojawia się często i zwykle wynika z niewiedzy lub przyzwyczajenia do cen z sieciówek. Warto jednak pamiętać, że zakup biustonosza to koszt, który ponosimy nie tylko za część garderoby, ale własny komfort. Ponadto przy dobrze dobranym rozmiarze i odpowiedniej pielęgnacji wysokiej jakości produkt będzie służył nam wiele lat.