Kupno biustonosza potrafi być nie lada wyzwaniem. Sam dobór rozmiaru bywa trudny, nie wspominając już o wyborze rodzaju biustonosza. W końcu nie każdy biust będzie dobrze się prezentować w staniku plunge, nie każde piersi potrzebują też biustonosza typu full-cup. Nie wiesz, co kryje się pod tymi nazwami? Spieszymy z pomocą!

Rodzaje biustonoszy

Podczas wyboru bielizny większość z nas skupia się nad tym, aby idealnie dobrać rozmiar biustonosza. Nie bez znaczenia jest też jego wygląd i zdobienia. Słusznie, jednak nie możemy zapominać o dobraniu rodzaju stanika do kształtu i potrzeb naszych piersi. Zazwyczaj producenci i brafitterki posługują się nazewnictwem branżowym, nierzadko niezrozumiałym dla Klientek. Mamy więc dla Ciebie małą ściągawkę! Oto najpopularniejsze słownictwo branżowe, dotyczące rodzajów biustonoszy i kilka słów o tym, co kryje się pod tajemniczo brzmiącymi terminami.

Full-cup

Biustonosz full-cup to biustonosz z pełnymi miseczkami. Zabudowany stanik zakrywa całe piersi, a szerokość ramiączek jest dopasowana do rozmiaru bielizny. Stanik full-cup może być usztywniany, jak i miękki. Zapewnia dobre podtrzymanie dużego czy mniej jędrnego biustu. Minus? Nie nadaje się do kreacji z dużym dekoltem.

Semi-soft

Biustonosz semi-soft to inaczej biustonosz półusztywniany. Oznacza to, że górna część miseczek jest wykonana z miękkiego materiału, co stwarza duże możliwości w wyborze zdobień. Dolna część misek jest usztywniana, dzięki czemu biustonosz gwarantuje stabilne podtrzymanie biustu i delikatnie modeluje piersi.

Soft

Biustonosz soft to biustonosz miękki, bez usztywnianych miseczek. Ten rodzaj stanika zapewnia wysoki komfort noszenia i naturalny wygląd biustu. Biustonosz z fiszbinami delikatnie unosi piersi, ale nie powiększa ich. To idealna propozycja bielizny na co dzień, ale nie tylko.

Spacer

Biustonosz spacer to bielizna, która powstaje z wykorzystaniem technologii 3D. Miski z przepuszczającej powietrze pianki zapewniają komfort nawet w upalne dni. Biustonosz jest termicznie profilowany, nie odznacza się pod ubraniem. Biust wygląda naturalnie, a konstrukcja jest lekka i jednocześnie stabilna. Biustonosz typu spacer możesz wybrać na co dzień, jak i na lekki trening fizyczny.

Padded

Biustonosz padded to biustonosz usztywniany. Zapewnia on stabilne potrzymanie biustu, a także delikatnie go modeluje. Piersi ładnie się układają w miseczkach i są subtelnie uniesione. Miski, mimo iż usztywnione, nie mają dodatkowych wkładek z wypełnieniem.

Half-cup

Biustonosz half-cup można przetłumaczyć jako biustonosz półpełny. Oznacza to, że miski są nisko zabudowane i zakrywają zazwyczaj 50% piersi, w niektórych rozmiarach nieco więcej. Linia dekoltu jest zbliżona do linii poziomej, a takie rozwiązanie sprawia, że biust jest wyraźnie zaokrąglony. Biustonosz typu half-cup to uniwersalna propozycja, może występować w wersji miękkiej, jak i usztywnianej.

Plunge

Biustonosz plunge to biustonosz, w którym mostek (czyli ta część łącząca miseczki) jest obniżony. Ten rodzaj stanika jest idealny do kreacji z dużym dekoltem, zwłaszcza tym typu V. Biustonosz plunge nie zawsze sprawdzi się u kobiet z dużym biustem – piersi mogą „wychodzić” poza miseczki, dlatego tak ważne jest przymierzenie stanika przed jego zakupem. Stanik plunge występuje w wersji usztywnianej, jak i miękkiej.

Push-up

Biustonosz push-up to propozycja znana chyba większości z nas, przynajmniej z nazwy. Ten rodzaj stanika optycznie powiększa biust (unosi go i zbiera do środka), dlatego jest polecany przede wszystkim na drobne i średnie piersi. Miseczki biustonosza mają wypełnienie z gąbki/pianki, a niektóre modele zostały wyposażone w dodatkowe wewnętrzne kieszonki. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko zapewnić efekt super push-up, ale i jest przydatne w wyrównaniu asymetrii piersi.

Strapless

Biustonosz strapless to biustonosz bez ramiączek lub z możliwością ich odpięcia. Niezastąpiony w przypadku kreacji bez ramion, jak chociażby sukienka z gorsetem czy bluzka typu hiszpanka. Zazwyczaj stanik strapless ma usztywniane miseczki. Model dodatkowo jest wzbogacany o paski silikonu, które zapobiegają osuwaniu się bielizny.

Mamy nadzieję, że nieco przybliżyłyśmy Ci słownictwo branżowe. Jednak jeśli masz problem z doborem rodzaju biustonosza Samanty, napisz do nas, chętnie pomożemy! :)

Udostępnij ten wpis

Powiązane produkty

Komentarze (1)

    • ThBW
    • 2020-11-21 15:22:14
    3823

Nowy komentarz