Stanik bez ramiączek – jak sprawić, żeby został na swoim miejscu?

Podstawą kobiecej garderoby powinna być dobrze dobrana bielizna. To właśnie ona pozwala nam podkreślić atuty i ukryć drobne niedoskonałości. Na nic najmodniejsze sukienki czy bluzki z dekoltami, jeśli całość stylizacji „zepsuje” wystające ramiączko stanika. Na szczególną uwagę zasługuje stanik bez ramiączek. Prawie każda z nas zmagała się z problemem zsuwającego się biustonosza bez ramiączek, a ciągłe poprawianie bielizny i podciąganie stanika nie jest ani wygodne, ani eleganckie. Zatem jak sprawić, żeby został na swoim miejscu?

staniki-bez-ramiaczek

Bardotka bez ramiączek

Bluzka hiszpanka czy sukienka bez ramiączek wymagają odpowiedniej oprawy w postaci bielizny. Silikonowe ramiączka nie wyglądają zbyt elegancko, dlatego najlepszym wyborem będzie stanik bez ramiączek. Odpięcie ramiączek od stanika klasycznego zazwyczaj nie daje dobrych efektów, ponieważ nie dość, że biust prezentuje się gorzej, to na dodatek stanik opada. W takim przypadku należy sięgnąć po bardotkę, inaczej strapless. To stanik z mocniejszą konstrukcją, szerszym pasem obwodu i zapięciem, usztywnianymi miseczkami, a także paskami silikonowymi, które zapobiegają osuwaniu się biustonosza. Bardotka to propozycja dla pań z mniejszym, jak i większym biustem. W przypadku stanika o rozmiarze 80B lub mniejszym, miski biustonosza mają dodatkowe wypełnienie, co pozwala optycznie powiększyć piersi.

Jak dobrać biustonosz bez ramiączek?

Wiele pań ma wrażenie, że stanik bez ramiączek przesuwa się po ciele. Powodem może być złe dobranie biustonosza. Jeśli obwód stanika jest za duży, wtedy bielizna nie spełnia swojej funkcji. Jak sprawdzić, czy obwód biustonosza jest dobrze dobrany? Jeśli za jego zapięcie możemy włożyć całą dłoń, wtedy z pewnością jego obwód jest za duży. Zasada jest prosta – za zapięcie biustonosza powinnyśmy móc włożyć dwa palce. Z kolei gdy obwód stanika jest za mały, to bielizna nas uciska. Warto także zrobić dodatkowy test – wystarczy podnieść ręce i sprawdzić, jak „zachowuje” się stanik. Jeśli pozostaje na swoim miejscu, oznacza to, że obwód biustonosza jest dobrze dobrany. Obie metody sprawdzania pasu obwodu stanika są przydatne, jednak przy wyborze bielizny warto przede wszystkim słuchać siebie. Musimy określić, jak czujemy się w danym staniku, czy jest nam wygodnie, czy jednak coś powoduje nasz dyskomfort.

stanik-bez-ramiaczek

Stanik bez ramiączek – sposób na zsuwanie się

Pamiętajmy, że dobrze dobrany biustonosz się nie zsuwa i to niezależnie od tego, w jakim rozmiarze jest nasz biust. Co zrobić, jeśli stanik bez ramiączek przemieszcza się przy każdym naszym ruchu? Sprawdzonym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług salonu brafittingowego. Doświadczona brafitterka dobierze odpowiedni dla nas biustonosz i pokaże, na co zwracać uwagę przy zakupie bielizny. Lista sklepów świadczących usługę brafittingu znajduje się w zakładce SKLEPY na stronie www.samanta.pl.

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.