Na co najbardziej zwracasz uwagę, wybierając biustonosz? Piękny design, przyjemny w dotyku materiał, a może typ konstrukcji? Bielizna damska to podstawa udanej stylizacji i... sposób na poprawę samopoczucia. Jeśli wybrałaś już biustonosz, który chcesz kupić, czas sprawdzić, jaki rozmiar jest dla Ciebie odpowiedni.

Jak dobrać rozmiar biustonosza?

Aby sprawdzić rozmiar biustonosza, musisz zmierzyć obwód w biuście oraz pod biustem. Spokojnie, to prosta czynność, którą wykonasz w 2 minuty. Wystarczy mieć pod ręką centymetr krawiecki. Jak zmierzyć obwód pod biustem i w biuście? Pisałyśmy na ten temat tutaj:

https://samanta.pl/blog/news/jak-dobrac-stanik

Otrzymane wyniki są niezbędne podczas ustalania rozmiaru biustonosza. Zapewne widziałaś tabele rozmiarów biustonoszy, które niejednokrotnie bardzo różnią się między sobą. Inny system rozmiarów bielizny ma UK, Francja czy Polska. Co więcej, tabele rozmiarów krajowych producentów biustonoszy także mogą być różne. Jeśli wybierasz się na zakupy, może się okazać, że tym razem wrócisz do domu ze stanikiem w innym rozmiarze niż zwykle. Aby sprawdzić rozmiar stanika, możesz także skorzystać z narzędzia, jakim jest kalkulator rozmiarów stanika:

https://samanta.pl/size_guide/rozmiar.html

Siostrzane rozmiary biustonoszy

Znalazłaś już wymarzony stanik, przymierzyłaś go i... miseczki leżą idealnie, ale pas obwodu jest zbyt luźny lub przeciwnie – za mały? Wypróbuj siostrzane rozmiary staników! Co kryje się pod tą nazwą? Rozmiary siostrzane biustonoszy to rozmiary, które mają podobnej wielkości miseczki, ale różne rozmiary pod biustem. Jeśli spojrzysz na tabelę rozmiarów staników, siostrzane rozmiary znajdziesz blisko siebie, ułożone po skosie w górę. Tyle teorii, a jak wygląda to w praktyce?

Przykład 1.

Przymierzyłaś rozmiar 80D, jednak pas obwodu jest za mały? Zasada siostrzanych rozmiarów brzmi „gdy zwiększasz obwód pod biustem, zmniejsz miseczkę o 1 rozmiar”. Zgodnie z tymi słowami, przymierz stanik w rozmiarze 85C.

Przykład 2.

Wspomniany już rozmiar 80D jest za luźny w obwodzie? Przymierz stanik w rozmiarze 75E. Dlaczego? Według zasady siostrzanych staników „gdy zmniejszasz obwód pod biustem, zwiększ miseczkę o 1 rozmiar”.

75E←80D→85C (siostrzane rozmiary)

Jak widać, dobór stanika nie polega na przymierzaniu wszystkich rozmiarów biustonosza z miseczką np. D. Wielkość miseczki jest uzależniona od obwodu pod biustem. Pamiętaj o tym podczas kolejnych bieliźnianych zakupów. :)

Udostępnij ten wpis